Arteta, “Üstüme düşen görevi yaptım”

Arsenal menajeri Mikel Arteta, Pierre-Emerick Aubameyang’ın Barcelona’yı redderek Emirates’te kaldığını ve takıma destek olmaya devam etmek istediğini söyledi.

Barcelona, Arsenal kaptanının geleceği hakkında çıkan spekülasyonların artmasıyla oyuncu için temasa geçmişti. Sözleşme görüşmelerinin durduğu dönemde Barcelona, Inter Milan’nın da ilgisini toplayan Aubameyang için somut bir teklifte bulunmuştu. Yaşanan tüm gelişmelere rağmen Gabonlu yıldız isim, kaptanlığını yaptığı Arsenal’de kalma kararı aldı ve üç yıllık yeni sözleşmeye imza attı.

Aubameyang’ın Arsenal’de kalmasında önemli bir rol üstlenen Arteta, yaşanılan süreci aktardı. Arteta, “Auba’nın kalmasının en büyük nedeni, inanılmaz bir futbol takımımız olması. Burada çalışan bazı fantastik insanlarımız var ve hayranların sevgisini hissediyor. Ona ne yapmaya çalıştığımızı, ne kadar önemli olacağını, ne inşa ettiğimizi açıklayarak üzerime düşeni yaptım. İşte bu. Onun burada kalması için kulüpteki herkes ortak bir şekilde çalıştı ve bunu başardı. O bizim kaptanımız ve bizimle burada savaşmaya devam istiyor. Büyük bir takım olduğumuzu göstermek için çaba harcıyoruz. Barcelona’dan gelen teklifi reddetti çünkü onlar kadar büyük bir takım olduğumu biliyor” dedi.

Transfer döneminin geri kalanı için aklından geçenleri de belirten Arteta, “Martinez’in gidişinden dolayı pazara bakıyoruz. Onun bölgesine birkaç şey düşünüyoruz. Transfer döneminde saatler günlere dönüşebilir. Şanssız bir şey olabilir, bu yüzden herhangi bir şey söyleyemem” dedi.

İsmi Tottenham ve Manchester United ile anılan Gareth Bale hakkında da konuşan İspanyol teknik adam, “Premier League tarihsel olarak her zaman dünyanın en iyi oyuncularına sahipti. Garet’in yıllar önce İspanya’ya gitmek için Premier Lig’den ayrılan en önemli isimlerden biri olduğunu düşünüyorum. Önemli oyuncuları lige geri getirmek her zaman çok olumlu bir davranış. Bu bir meydan okuma olacak çünkü iyi durumda olduğunda neler sunabileceğini biliyoruz” diye belirtti.