Arteta, “Transferde aktif olmaya devam ediyoruz”

Arsenal patronu Mikel Arteta, Pierre-Emerick Aubameyang’ın geleceği ve transfer dönemindeki çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. İspanyol menajer, Aubameyang konusunda taraftarların rahat olmasını istedi.

Arsenal için felaket geçen bir sezonun ortasında takımına ilaç gibi gelen Arteta, takımının başında geçirdiği kısa süreye rağmen olumlu etkiler bırakmaya devam ediyor. Arsenal taraftarını uzun süredir düşündüren Pierre-Emerick Aubameyang’ın kontrat görüşmelerine olumlu yaklaşan Arteta, taraftarların rahat olmasını istedi. Arteta, “Geçen sezonun sonunda olduğumdan daha emin olduğumu söyleyebilirim. Az sonra biter mi? Gerçekten iyimserim, evet. Taraftarlar benim gibi rahat olmalı, oldukça rahat olabilirler. O burada gerçekten mutlu. Takımın gelişimine katkıda bulunmaya devam etmek istiyor. Ne kadar iyi olduğunu ve nasıl bir etki yarattığını biliyorum. Ön oyuncularla olan rekabeti de biliyor. Geri kalanıyla da aynı şekilde, bu futbol kulübünde en iyi forvet olmasını talep etmesi gerekiyor. Bunu duyduğuna çok sevindi. Kendini eğitme ve geliştirme konusunda mükemmel” dedi.

Transfer politikası hakkındaki görüşlerini de belirten Arteta, “Şu an için hala transferde aktifiz. Giriş ve çıkışlar için aktifiz. Şu anda takım dengesi ideal değil. Hala yapacak bazı işler var. Bu transfer pazarının karmaşıklığını akılda tutmalıyız. Kulüpler birçok farklı şekilde davranıyor ve bunun önümüzdeki birkaç hafta içinde nasıl gelişeceği çok belirsiz. Ne şekilde dengesiziz? Sayılar ve bazı pozisyonlarda fazlalıklar var. Diğerleri ise ihtiyacımız olan belirli nitelikler açısından, hala orada değiller. Bir veya iki dönemde istediğimizi elde etmek kolay olmayacak. Akademi oyuncularımızı da sürekli oynatabileceğimiz bir model kullanmalıyız” diye konuştu.

Kolasinac, Martinez, Guendouzi, Özil, Maitland-Niles, Bellerin, Lacazette, Mustafi, Sokratis, Holding gibi birçok Arsenalli isim transfer dedikodularında hala yer alıyor. Arsenal’in ismi ise Aouar ve Partey ile anılmaya devam ediyor.