Arteta: “Transfer konusunda yapacağımız çok iş var!”

Arsenal menajeri Mikel Arteta, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında takımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Chelsea maçı öncesi kameraların karşısına çıkan İspanyol teknik adam, özellikle transfer konularına açıklık getirdi.

Arsenal gündemini en meşgul eden konu olan transferler hakkında görüşlerini belirten Arteta’ya, Premier League içinde en çok para harcayan takım olarak gözükmelerinin kendisine baskı yaratıp yaratmadığı soruldu. Kendisine yöneltilen soruyu yanıtlayan Arteta, transfer dönemi hakkında konuştu. Arteta, “Öyle. Bu konuda neyi bitireceğimizi göreceğiz. Sanırım kulüpten yedi oyuncu ayrıldı ve beş oyuncu geliyor, bu yüzden daha fazla oyuncu gelemiyor. İstikrarlı olmak için bunu doğru şekilde yapacağız. Daha 11 gün var ve bu konuda yapılacak işler var. Takımda hala forma bulması zor olan oyuncular var. Bunun için doğru hamleleri yapmak istiyoruz” dedi.

Transferi resmiyete dökülen Martin Odegaard hakkındaki görüşleriye devam eden Arteta, “Geçen sezon getirdiği birçok şeyi yine getiriyor. Bizi daha iyi bir takım yaptı. Daha fazla yaratıcılığa ve bu futbol kulübü için ahlaki olarak doğru olacak oyunculara ihtiyacımız vardı. O hala genç bir adam ve genç olmasına rağmen şimdiden farklı kulüplerde büyük deneyimlere sahip. Oynama şeklimize dayanan benzersiz bir yeteneği var. Kulübün transfere çaba göstermesinden ve Martin’in bonservisiyle bize katılmasından dolayı çok mutluyum. Noel’den sonra Martin takımdayken neler yaptığımızı gördünüz, takım tamamen farklı bir seviyede performans gösterdi. O hayran olduğumuz biri ve hala çok genç. Sahip olduğu potansiyel çok büyük” diye konuştu.

Transferinin resmiyet kazanması beklenen Aaron Ramsdale hakkında da yorum yapan genç teknik adam, oyuncunun büyük bir potansiyele sahip olduğunu vurguladı. Arteta, “Ona biraz zaman vermeliyiz. Büyük potansiyele sahip genç bir kaleci. Aaron, büyük bir deneyime sahip gerçekten yetenekli genç bir kaleci. İstediğimiz rekabeti bize getirecek. Sağlıklı rekabet, kaliteli rekabet. Takıma bir kaleci arıyorduk ve tercihimizi Aaron’dan yana kullandık. Neler olacak göreceğiz. Hala bazı evrak işleri var. Tıbbi bakımını da çoğunlukla yaptırmıştı. Sheffield ile işi sonlandırmak için hala bazı şeyler var” dedi.

Geçtiğimiz hafta karşılaştıkları koronavirüs tehlikesi ve Brentford maçının iptal edilip edilmemesi hakkındaki görüşleriyle sözlerine devam Arteta, “Evet. Şaşırdım ama organize edenler yapılacak en iyi şeyin oyunu ertelememek olduğuna karar verdiler. Oyuncular gerçekten zor günler geçirdiler. Laca hala antrenman yapmadı, bu yüzden gerçekten iyi değil. Auba dün antrenman yaptı. Durumlar hala çok belirsiz. Size bir cevap veremem çünkü bilmiyorum. Birkaç saat içinde antrenman yapabilecekler mi onu bile bilmiyorum” diye belirtti.

Son olarak takımın genç yıldızı Bukayo Saka hakkında konuşan Arteta, “Bakalım o nasıl olacak. Geçen gün maçtan sonra kendini iyi hissetti ama hala zindeliği yok, bu yüzden önümüzdeki günlerde göreceğiz. Kesin bir şey söyleyemem” dedi.

Kaynak: https://www.arsenal.com/