Arteta: “Sorunları gizleyebilecek oyuncularımız yok!”

İlk dört yarışında tekrar elini güçlendirmek isteyen Arsenal‘de patron Mikel Arteta, Manchester United maçı için katıldığı basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Takehiro Tomiyasu’nun durumu hakkında Mikel Arteta: “Bugün antrenman yaparsa ve kendini iyi hissederse yarın maç için müsait olabilir.”

Manchester United ile anlaşan Erik ten Hag hakkında Mikel Arteta: “Onlar için ne olacağını bilmiyorum ama bizim için hiçbir şey değişmiyor.”

Lacazette ve Elneny hakkında Mikel Arteta: “Lacazette dün antrenman yaptı ve umarım bugün de kendini iyi hissediyordur. COVID’den sonra bu sorunla haftalarca mücadele eden oyuncularımız var, diğerleri hızla iyileşti. Umarım diğerleri gibi çabuk iyileşebilir. Benim için Elneny, takımdaki en önemli oyunculardan biri olarak gözüküyor. O olağanüstü bir insan ve aynı zamanda bazen gözden kaçan harika bir futbolcu.”

Arsenal’in gelişimi hakkında Mikel Arteta: “Şu anda kulübün sorunlarını saklayacak dünya çapında beş oyuncumuz yok. Ne var ki, aynı yöne bu kadar bağlı insanlar var, beraber gelişmeye devam etmeliyiz.”

Kaynak: https://www.arsenal.com/