Arteta: “Sonuç bizim için hayal kırıklığı yarattı”

Yeni sezon öncesi çalışmalarını sürdüren ve dün oynanan hazırlık maçında Hibernian’a karşı sahadan 2-1 mağlup ayrılan Arsenal‘de Mikel Arteta, gerçekleştirdiği röportaj vasıtasıyla takımını değerlendirdi.

Arsenal‘in resmi kanalına açıklamalarda bulunan İspanyol teknik adam, takımının tam performans gösterebilmek için yoğun bir çalışma programına sahip olduğunu vurguladı. Alınan mağlubiyetin hayal kırıklığı yarattığını belirterek sözlerine başlayan Arteta; “Bir futbol maçı kaybettiğimizde hep hayal kırıklığına uğrarım ama bu ilk maç, birçok yeni çocukla oynadık ve sadece dört antrenman yaptık. Gerçekten çok çalıştık ve oyuncuların kondisyon anlamında çalıştıklarını görebiliyordunuz. Bence ilk golü kazayla yedik, ikinci gol ise bariz ofsayttı. Çok pozisyon yarattık ama gol atamadık. Sezon öncesi bunun için var, iyi yapmadığımız şeyleri bir antrenman seanslarında geliştirmek için” dedi.

Sözlerine antrenman eksikliğinin performansa etkisi olup olmadığı hakkında sorulan soruyu yanıtlayarak devam eden Arteta; “Oluyor ama mazeret yok çünkü buraya gelip sonuç olarak maçı kazanmak istiyoruz. Gerçekten çok çalıştılar, çocuklar gerçekten çok çalıştı ve bazılarının en iyi durumda olmadığını görebiliyordunuz, ancak henüz sezon öncesi ve çok erken bir zaman. Bazı gençlerin burada ilk kez sahneye çıktığını görmek harikaydı. Çalışmaya devam edeceğiz” diye belirtti.

Emile Smith Rowe’un golü ve oynanacak Rangers maçına da değinerek sözlerini tamamlayan Arteta; “Daha iyi olması gereken oyunun bir parçası olduğunu biliyor. Üzerinde çok çalışıyoruz ve bugün aldığı pozisyonları görebiliyordunuz. İki ya da üç büyük şans yarattı. Onun adına çok mutluyum, o harika bir yetenek. Rangers maçına gelirsek. Bu benim için çok özel bir maç çünkü orada oynadım ve burası gerçekten özel bir yer. O oyunu sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Kaynak: https://www.arsenal.com/