Arteta: “Performansımıza ve maçı kazanmaya odaklanmalıyız!”

Arsenal‘in İspanyol menajeri Mikel Arteta, Brighton & Hove Albion maçı için düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen basın toplantısına geçen sezon Brighton’a karşı oynadıkları ve kazandıkları iki maç ile başlayan Arteta, geçmişe takılı kalmamaları gerektiğini vurguladı. Geçen sezon kazanılan iki maça rağmen bu sezonun farklı bir mücadele olduğunu belirten Arteta, “Farklı momentumlara sahip farklı bir sezon ve buna odaklanmamalıyız. Performansımıza ve ardından maçı kazanmaya odaklanmalıyız. Brighton gerçekten çok iyi gidiyor, sonuç alıyorlar ve bunu hak ediyorlar. Oyun biçiminde tutarlılar ve rekabetçi bir maç olacak. Hafta sonunu dört gözle bekliyoruz” diye belirtti.

Maç hakkındaki düşüncelerinin ardından geçtiğimiz hafta Tottenham karşısında sakatlık yaşayan Granit Xhaka’ya geçen Arteta, oyuncusunun durumunun ciddi olduğunu söyledi. Arteta, “Kişisel olarak Granit için gerçekten kötü bir haber çünkü bu sezon zaten Covid ve cezalı olarak birkaç olay yaşadı. Şimdi ise uzun süreli bir sakatlık yaşıyor. O güçlü bir oyuncu, bunun üzerine gidecektir. Zamanını başka şeylere odaklanmak için kullanacak. O bizim için büyük bir oyuncu, çok önemli biri ama aramızda olamayacak. Onun yokluğunda kesinlikle diğer oyuncuların devreye girmesi gerekiyor. Bizim için büyük bir kayıp, bir süreliğine onu kaybettik. Kariyerinde yaşadığı ilk büyük sakatlık ve onun yanındayız. Ona yardım etmek ve takım adına başka yollar bulmak için buradayız çünkü devreye girebilecek başka iyi oyuncularımız var” dedi.

Son olarak savunma hattı hakkında konuşan Arteta, Gabriel ve Ben White ikilisinin Kuzey Londra derbisiyle birlikte daha da uyumlu hale geldiklerini söyledi. Oyuncularına övgülerde bulunan genç menajer, “Hafta sonu gerçekten iyi oynadılar, her geçen gün futbol anlayışları ve uyumları daha iyi oluyor. İşe yarayabilecek farklı ortaklıklarımız var, seçeneklerimiz kısıtlı değil, ancak hafta sonu iyi iş çıkardılar. Bunun devam etmesini umuyoruz” diye konuştu.

Kaynak: https://www.arsenal.com/