Arteta, “Özel bir gece olacak”

Manchester City ile Arsenal’in karşı karşıya geleceği erteleme maçı öncesi Arsenal patronu Mikel Arteta önemli açıklamalarda bulundu.

Arsenal’de teknik direktörlük kariyerine başlamadan önce Guardiola’nın yardımcısı olarak Manchester City’de görev yapan Arteta için yarın oynanacak maç büyük anlam ifade ediyor. Manchester City’nin evinde oynanacak mücadele öncesi basının karşısına geçen İspanyol teknik adam maç hakkında düşüncelerini belirtti. Arteta, “Çok özel bir gece olacak. Oraya döneceğim için mutluyuım. Orada harika arkadaşlarım, iyi insanlar ve birçok anım var. Her şeye rağmen şu an farklı bir konumdayım ve takımım için elimden geleni yapmak istiyorum. Takımımı sahada korumak istiyorum. Manchester City’de geçirdiğim süreden dolayı bize karşı neler yapmak istediklerini ve neler yapabileceklerini tahmin edebiliyorum. Bundan dolayı o düşünceleri savurmak için çaba gösteriyoruz. Her şeyin sonunda sahadaki oyuncuların performansına bağlı bir maç olacak” diye konuştu.

Geçtiğimiz hafta sonu yine yedekten gelerek takımına galibiyeti getiren golü kaydeden Lacazette’in yedek başlamasını da değerlendiren Arteta; “Onun yedek kalma nedeni antrenmanlarla alakalı değil. O her zaman en iyisi olabilmek için çalışıyor, ve üst düzey bir oyuncu. Onun antrenman verileri fazlasıyla yukarıda. Ancak takımdaki diğer oyuncularla şansı eşit” dedi.

Yarın oynanacak maç öncesi en dikkat çeken şey ise Arsenal’in 2015 yılından beri Manchester City’i Premier Lig’de yenememesi olarak gözüküyor. Oynadıkları son 5 lig maçından da sahadan mağlup ayrılan Arsenal bu karşılaşmalarda 14 gol yerken sadece 2 gol atma başarısı gösterdi.

Leave a Comment