Arteta oyuncularının verdiği tepkilere güveniyor!

Arsenal patronu Mikel Arteta, Avrupa Ligi mücadelesi öncesi geçtiğimiz hafta tekrar sakatlık sorunu yaşayan Thomas Partey’in durumuna açıklık getirdi. Tottenham maçında sahalara dönen Ganalı oyuncu yaşadığı sakatlık nedeniye bir kez daha oyundan çıkmaz zorunda kalmıştı.

Avrupa Ligi’nde oynanan Dundalk maçı öncesi kameraların karşısına geçen İspanyol teknik adam, Thomas Partey hakkında sorulan soruyu yanıtsız bırakmadı. Oyuncusunun tekrar sakatlandığını doğrulayan Arteta, “Onun sahalara dönüşünden dolayı mutluyduk fakat yeni bir sakatlık yaşadı. Eski sakatlığının tekrarı olmadığını söylemeliyim. Partey iyileşene kadar önümüzdeki birkaç maçı kaçırabilir. Aynı bölgeden sakatlandı, ancak eskisi ile tam olarak aynı noktada değil. Onun iyi olduğundan emin olmalıyız. Dün MR’ı çekildi, orada bir sakatlık var, sonraki birkaç maçı kaçıracak” dedi.

“TOTTENHAM MAÇINDAN ÖNCE 3 KEZ TEST YAPTIK”

Ganalı oyuncunun sahalara dönmek için tam hazır olmadan mı Tottenham maçında yer aldığı sorusuna ise Arteta; “Kesinlikle hayır, o kendini çok iyi hissediyordu ve bu kararı alırken onu tam 3 kez test ettik. Sakatlık hakkında hiçbir semptomu yoktu ama futbolda pek çok öngörülemeyen eyleminiz var. Germe ve kalkma ihtiyacı duyduktan sonra yere düştü, dizi sıkıştı. Hemen benzer bir alana çok fazla stres uyguladı ve tekrar hissetti” diye belirtti.

Tottenham maçının ardından ise oyuncusunu Son’un golünden önce ittiği görülen Arteta şu cevabı vermişti: “Onun herhangi bir sıkıntısı olmadığını düşünüyordum, o an onun böyle sorunu olduğunu bilmiyorduk ve o an orada olmasını istememiştik. Takımına yardımcı olmak için geri dönmesini sağlamak istedim.”

“ONLARIN TEPKİLERİNDEN GURUR DUYDUM”

Partey’in ardından takımındaki diğer oyuncuların forma şanslarını da değerlendiren Arteta, Aubameyang’ın durumuna ise ayrıca dikkat çekti. Arteta, “Günün sonunda kimse inkar edemez. Bunu herkes biliyor. Futbol maçlarını kazanmak için doğru oyuncuları bulmalısınız, ancak Auba’nın bu kulüp için neler yaptığını ve son aylarda ne yaptığını unutamayız. Yaptıkları yıllar önce değil, çok yakında gerçekleşti. Ayrıca onun nasıl antrenman yaptığını, nasıl davrandığını ve durumu ne kadar değiştirmek istediğini anladığım için kararlarımı verirken etkilenmiyorum. Bu tür bir açlığı gördüğümde, bir oyuncunun takım kurulduğunda ve sağladığı performanslarda güçlü bir destekçi olacağına inanıyorum. Dinleyin, bugün ve bu hafta oyunculardan gördüğüm yanıt, maçtan sonra onlardan gördüğüm tepkiler… Bundan daha fazla gurur duyamam” diye konuştu.

Kaynak: www.skysports.com