Arteta: “Oyuncuların dikkatinin dağılmasını istemiyorum!”

Lige iki galibiyetle başlayarak taraftarlarını heyecanlandıran Arsenal‘de patron Mikel Arteta, Bournemouth maçı için katıldığı basın toplantısında özel düşüncelerini paylaştı.

Transfer planlarında değişiklik olup olmadığı hakkında Mikel Arteta: “Hala aynı pozisyondayız. Piyasa bize yeni bilgiler veriyor, ancak şu anda sahip olduğumuz oyunculara odaklanıyoruz ve neler yapabileceğimizi değerlendiriyoruz. Kadromuza katılacak oyuncular, kesinlikle doğru olmalı, biz sadece o kapıdan en yüksek kaliteyi getirmek istiyoruz.”

Transfer yapılmaması durumunda mevcut kadrosu hakkında Mikel Arteta: “Bu oyunculardan da en iyisini alacağım için gayet mutlu olacağım.”

Nicolas Pepe’nin durumu hakkında Mikel Arteta: “Büyük bir kadromuz var ve bazı önemli kararlar aldık. Bazı oyuncuların gitmesine izin vereceğiz ama her oyuncuyla ilgili her şey olabilir, bazı farklılıkları elbette değerlendiriyoruz.”

Aaron Ramsdale hakkında Mikel Arteta: “Bence Aaron sezon başında oldukça iyiydi. Bazen birileri hata yapar ve bunun üzerine gidersiniz, bence bunun üstüne gitmesi güzel, şu an gayet iyi gözüküyor.”

Arsenal forması giymeye hazırlanan yeni transferi Fabio Vieira hakkında Arteta: “Fabio’nun çok yönlülüğü gözümüze çarptı ve bize birçok seçenek sunacağına inanıyoruz. O tarafta Emile ile olan bu ilişki çok güçlü olabilir.”

Bir başka yeni transferi Marquinhos hakkında Mikel Arteta: “Onunla çok mutluyuz. Çok iyi adapte olmuş, dili henüz çok iyi olmasa da gerçekten sevimli bir figür. Onu birkaç ay daha burada tutacağız ve kendini geliştirmesini sağlayacağız, sonra gelişimi için en iyisinin ne olduğunu göreceğiz.”

Bukayo Saka’nın sözleşmesi hakkında Mikel Arteta: “Kulüp olarak Bukayo, ailesi ve menajeriyle hepimizin aynı fikirde olduğundan çok eminim. Şimdi mesele bunu bir kağıda dökmek. Bunun yapılmasını istiyorum çünkü sezon boyunca oyuncuların dikkatinin dağılmasını istemiyorum. Ama bu işlerin zaman aldığının da farkındayım.”

Maitland-Niles ve Bellerin hakkında Arteta: “Bunları kişisel olarak ele alıyoruz. Şu an herhangi bir güncelleme yok, değerlendiriyoruz.”

Sakatlıklar hakkında Arteta: “Herkes şu an için iyi gözüküyor. Cedric, Fabio ve Emile U21 takımıyla birlikte oynuyordu. Maç için hazır gözüküyorlar.”

Kaynak: https://www.arsenal.com/