Arteta: “Oyuncularımla aram çok iyi!”

Son haftalarda alınan olumsuz sonuçların ardından Southampton ile karşılaşacak olan Arsenal‘de patron Mikel Arteta, maç için düzenlenen basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Sakatlıklar ve eksikler hakkında Mikel Arteta: “Emile Smith Rowe ve Bernd Leno kasık sakatlıklarından dolayı çalışmalarını sürdürüyor, gelişme gösteriyorlar ve onları incelemeye devam ediyoruz. Gabriel Martinelli ise Everton maçında biraz zorlandı, ancak hafta sonu için uygun olacak. Sead Kolasinac ayak bileği yaralanmasından sonra iyileşmeye devam ediyor ve önümüzdeki ay tam olarak antrenmanlara katılmaya başlayacak.”

Oyuncuları ile arasındaki ilişkiler hakkında Mikel Arteta: “Oyuncularımla çok iyi bir ilişkim var. Her zaman kulüp ve takım için en iyisini yaparım. Karar kişisel değil, karar sadece performans ve takımdan en iyi sonucu almakla ilgili. Ocak ayında Aubameyang’ı satmak gibi bir şeyi hiç tartışmamıştık. Oyuncular zorluk yaşadığında, vermemiz gereken tek şey destektir. Her şey yolunda gözüküyor, problemimiz yok.”

Eddie Nketiah’ın geleceği hakkında Mikel Arteta: “Onunla ve menajeri ile tartışıyoruz. Başka bir yere bakmasının nedeni daha fazla futbol oynamak istemesi, görüşmeler devam ediyor, şu an sadece bunlar yaşanıyor.”

Covid nedeniyle Tottenham-Brighton maçının ertelenmesi ve Brentford’a karşı Covid vakalarına rağmen sahaya çıkmaları hakkında Mikel Arteta: “Yönergenin açık olduğunu düşünüyorum. Bu, herkes için aynı şekilde karar vermeyle ilgili. Umut etmemiz gereken şey bu. Brentford maçı geçmişte kaldı, belki de o zaman yine böyle bir karar alınmalıydı. Artık daha fazla insan aşılandı ve durum hakkında daha çok şey biliyoruz. Durum hakkında daha fazla bilgi edinmeye devam ediyoruz. Ama UEFA’nın kurallarını benimsemek gerçekten çok ama çok yardımcı olur. Kurallar hala belirsiz, bizim netliğe ihtiyacımız var. Bence öyle. Ne zaman oynaman gerekip gerekmediğini bile bilmiyorsun. Bu konuda örneklerimiz var.”

Kaynak: https://www.arsenal.com/