Arteta, “Oyuncularıma ödenen ücretleri düşünmüyorum”

Arsenal patronu Mikel Arteta, uzun zamandır eleştirilerin merkezinde yer alan Mesut Özil hakkında çarpıcı açıklamalara imza attı. Arsenal 10 numarasının aldığı haftalık ücreti hak etmediği söylentilerini gereksiz bulan Arteta, oyuncularının hak ettikleri ücretleri aldığını söyledi.

Haftalık 350.000 sterlin ücret alan Türk asıllı Alman yıldız, pandemi dönüşünden bu yana henüz takımı için bir dakika bile süre almadı. Oyuncunun yüksek maaşının takım içinde nasıl bir etki yarattığı sorusuna ise Arteta, “Bu (Özil’in sözleşmesi), oyuncunun ve kulübün ilerlemekten mutluluk duyduğu bir anlaşma ve asla sorguladığım bir şey değil. Bence oyunculara hak ettikleri her şey ödeniyor. Kadro planlamamda ücretler değil taktikler söz sahibi oluyor” ifadelerini kullandı.

Mesut Özil’in pandemi dönüşünde henüz forma giymemesine de değinen genç teknik adam yıldız ismin bu durumdan memnun olmadığını itiraf etti. Arteta, “Onun sahada olmaması tamamen taktiksel düşüncelerimizden dolayı. Kendisinin bu durumdan mutlu olmadığını biliyorum, tahmin edebiliyorum. Ufak sakatlıkları vardı ve durumunu tekrar düşüneceğiz fakat sahada olmak için her oyuncumundan beklediğim isteği ondan da beklediğimi biliyor” dedi.

İspanyol menajer ayrıca Mesut Özil’in Arsenal için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu bildiğini ise, “Onunla burada beraber oynadım, onun neler verebileceğini çok yakından izleme şansım oldu” cümleleriyle özetledi.

Son günlerde Mesut Özil gibi geleceği sorgulanan diğer bir isim olan Matteo Matteo Guendouzi için ise Arteta, her oyuncusunun istek ve performans göstermesi durumunda Arsenal’de kalacağını söyledi. Arteta, “Zarar görmemiş ve hayal kırıklığına uğramayacak bir oyuncu bekliyorum. Tüm oyuncularımın en iyi şekilde hazır olmasını ve kadroya olabildiğince yardımcı olmak için seçilmelerini istiyorum. Tek niyetim bu şekilde ilerlemek” diye konuştu.

Leave a Comment