Arteta: “Oyuncuları korumalıyız!”

Tottenham maçı için hazırlıklarını sürdüren Arsenal patronu Mikel Arteta, yarın oynanacak derbi özelinde basın toplantısına katıldı.

Sıkışık programın oyunculara etkisi hakkında Mikel Arteta: “Oyuncuları korumalıyız, oyuncuyu doğru zihniyette tutmalıyız; aynı zamanda kulüpleri ve ülkeleri için oynamaya hazır hale getirmeliyiz. Bunu yapmanın en iyi yolu iyi, dürüst iletişimdir. Yani onlara karşı şeffaf olmalıyız. Böyle durumlarda maç maç gitmek zorundasınız. Performanslar, oyuncuların fiziksel ve zihinsel olarak nasıl oldukları onları ne kadar kullandığımızı belirleyecek, ancak program çok yoğun ve bu konuda dikkatli düşünmemiz gerekiyor.”

Derbinin önemi hakkında Mikel Arteta: “Bu maç hakkında aslında pek çok şey söyleyebiliriz, buna bağlı hissetmeniz ve kulübe ait olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. Bu duyguya sahip olduğunuzda ve derbinin tarihini, yıllar içinde neler olduğunu anladığınızda, her şey derbiyi daha da güzelleştiriyor. Bu özel bir şehir ve çok tutkulu taraftarları olan özel bir ülke, derbi harika bir atmosfere sahip.”

Emile Smith Rowe hakkında Mikel Arteta: “Onun durumu hakkında tam olarak bir sonuca ulaşamadık, bu konuda bir talebi vardı ve bunu değerlendirdik. Ameliyat olmasının daha doğru olacağını düşündük, umarız en yakın zamanda güçlü bir şekilde aramıza döner. Onun için kesin bir tarih veremiyoruz. Adım adım gitmemiz gerekiyor.”

Kaynak: https://www.arsenal.com/