Arteta: “Ne yapmamız gerektiğine odaklanmalıyız!”

Alınan kötü sonuçları geride bırakmak isteyen Arsenal patronu Mikel Arteta, Southampton maçı öncesi katıldığı basın toplantısında özel açıklamalarda bulundu.

Thomas Partey ve Kieran Tierney hakkında Mikel Arteta: “Onların yokluğu bizim için pek ideal değil ve sezonun sonuna doğru en önemli şeylerden birinin takımın ve kadronun hazır olması olacağını biliyorduk. Onları mümkün olduğunca çabuk bir şekilde aramızda görmek istiyoruz.”

Sean Dyche’ın ayrılığı hakkında Mikel Arteta: “Sadece övgü dolu sözlerim var çünkü son 10 yılda kulübü adına yaptıkları olağanüstüydü. Kulübe gerçekten net bir kimlik verdi, ligde sürekli olarak en düşük bütçeli takımlardan birini elinde tutan bir menajerden bahsediyoruz, bu yüzden ona gelecek adına iyi şanslar diliyorum ve her zaman olduğu gibi meslektaşımın böyle bir durum yaşadığını görmekten fazlasıyla üzüntü duyuyorum.”

İlk dört yarışı hakkında Mikel Arteta: “Kim daha fazla oyun kazanmayı ve daha iyi oynamayı başarırsa o bu başarıyı elde edecek. Kesinlikle bazı kayıplar olacak ve bu baskı durumu şimdi ile sezonun sonu arasında değişmeye devam edecek. Sadece bize ve ne yapmamız gerektiğini odaklanmalıyız.”

Bukayo Saka’nın rakip defans oyuncuları tarafından hedef alınıp alınmadığına ilişkin Mikel Arteta: “En iyi oyuncular ve yetenekli oyuncular her zaman yakından takip edilir, onların alanlarını kapatacaklardır. Bu tip isimlere sürekli sıkı sıkıya bağlı kalacaklar. Bukayo durumun böyle olacağını anlamalı. Hakemler de oyunun başlarında bunu anlamalı ve sonra onları korumaya çalışmalı. O harika bir çocuk ve ne beklemesi gerektiği konusunda gerçekten net bir fikri var. Ne kadar iyi işler yaparsa, onu o kadar zorlayacaklar ve onun için böyle şeyler yapmaya devam edecekler, işin bu kısmı kesin.”

Kaynak: https://www.arsenal.com/