Arteta: “Motivasyonumuz bizim için anahtar olacak”

Arsenal menajeri Mikel Arteta, Burnley maçı için çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında düşüncelerini ve merak edilenleri açıkladı.

Planan tarihten daha erken bir tarihte basın toplantısı düzenlemeyi tercih eden genç teknik direktör, kendisi ve takımı hakkında çıkan spekülasyonlara da yanıt vermeyi tercih etti.

Gelecek yaz transfer politikalarından, kendisinin adının Barcelona ile anılmasına kadar birçok konuya açıklık getiren Mikel Arteta, sözlerine takımı ve ilk dört planları hakkında başladı.

Takım motivasyonunu yüksek tutarak hedeflerine doğru kenetlendiklerini vurgulayan Arteta, “Her şeyden önce, grup içinde sahip olduğumuz birlikteliği, herkesin kendini önemli ve değerli hissetmesini sürdürüyoruz. Öncelikle bireysel olarak bunu başarıyoruz ve takıma yayıyoruz. Herkesi meşgul etmeye çalışmak, önemli hissettirmek son birkaç aydaki başarımızın anahtarı olacak. İster bir dakika oynansın ister maç boyunca sahada kalınsın benim için önemli olan takıma katılan değerlerdir. Bunun için ekip olarak yakınız. Bir süredir ilk dört yarışını kovalıyoruz ama bu bizim elimizde değil, kontrol edebileceğimiz tek şey kendi sonuçlarımız ve performanslarımız. Bunu son sekiz ayda yaptığımızdan daha iyi yapmaya tamamen kararlıyız. Son birkaç sezondur bunun dışındayız ama gözlerimiz her zaman orada, kulübü ait olduğu yere taşımak istiyoruz” dedi.

Gelecek yaz olası transfer politikası hakkında gelen soruyu da yanıtlayan Arteta, “Göreceğiz. Yazın ne olacağını planlıyoruz. Elbette her şey nerede ve nasıl bitirdiğimize bağlı olacaktır. Sanırım Aralık ayında yapmak zorunda olduğumuz şey bu büyüklükteki bir kulüp için emsalsiz. Yapmak zorunda olduğumuz işlemlerin miktarını size nerede olduğumuz söyler. Bir sonraki seviyeye geçmek için dışarıdan oyuncu edinmek gayet doğal ve bu olması gereken bir şey. Her şey planlandı fakat bekleyelim ve piyasanın bize neler getirebileceğini net olarak görelim” diye belirtti.

“DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR!”

Takımdan ayrılacağı yönünde çıkan haberlere ise özel bir parantez açan Arteta, şu anda tamamen Arsenal’e ait olduğunu ve sözleşmesinin bulunduğunu söyledi. Henüz yeni bir sözleşme için görüşmelere başlayıp başlamadığı sorulduğunda ise Arteta, “Barcelona’da seçim olduğunda her zaman spekülasyon olacak. Büyük bir takım. Açıkçası orada bir oyuncu olarak büyüdüm ve her zaman bağlantılı olacaklardır. Burada yapmam gereken şey ise tamamen işe odaklanmam. Daha yapacak çok işimiz var. Takımımla sözleşmem bulunuyor ve yeni bir sözleşme konuşmanın şu an gerekli olduğunu düşünmüyoruz. Sezonun ortasındayız. Oynayacak çok maçımız var ve şu an bu bir öncelik değil. Hala burada bir sözleşmem var ve burada mutluyum. Bunun acil bir şey olduğunu sanmıyorum” ifadelerini kullandı.

“ZOR BİR MAÇ OLACAĞINDAN EMİNİM”

Hafta sonu oynanacak olan Burnley mücadesini de değerlendiren Arteta, kolay bir maç olmayacağını vurguladı. Arteta, “Gerçekten zor bir maç. Sean’ın ve ekibinin elindeki kaynaklarla son birkaç yıldır neler yaptığına dikkat çekmek istiyorum. Kulüp ve ekip olarak çok büyük işlere imza attılar. Onlara karşı oynamak gerçekten her zaman zor, evde zor bir oyundu çünkü 10 kişiyle oynadık. Set oyunlarında onlara mağlup olduk. Bu yüzden umarım bu hafta sonu daha farklı olabiliriz, sonuç almak istiyoruz” dedi.

Kaynak: https://www.arsenal.com