Arteta: “Mesajımız net, fazlasına gerek yok!”

Kuzey Londra derbisi için hazırlıklarını sürdüren Arsenal patronu Mikel Arteta, katıldığı basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Sakatlıklar hakkında Mikel Arteta: “Ben White şu an için şüpheli gözüküyor. Kendisini çok daha iyi hissettiğini ve Bukayo’nun da aynı durumda olduğunu maçtan önce değerlendirmemiz gerekecek. Şu an için sakatlıkları değerlendirmek çok zor, sadece bugün onları değerlendirmeli ve duygularını anlamaya çalışmalıyız.”

Kuzey Londra derbisi nedeniyle ekstra motivasyon olup olmadığını değerlendiren Mikel Arteta: “Hayır, takım olarak mesaj net. Kazanırsak gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde olacağız. Bundan daha fazla motivasyona ihtiyaçları yok. Bunun için fırsat var.”

Kuzey Londra derbisinin menajerlik kariyerindeki önemi hakkında Mikel Arteta: “FA Cup finalinde Chelsea’ye ve Community Shield’da Liverpool’a karşı başka özel maçlarımız oldu. Sezon içinde hedeflerinize ulaşma fırsatınız olduğunda, sonuç olarak oyunu oynamak için sabırsızlanıyorsunuz.”

Manchester City’nin Erling Haaland transferi hakkında Arteta: “Her takımın her yıl güçlenmesini ve daha iyi olmasını bekliyoruz. Ligin en iyi takımlarının eşi benzeri olmayan standartlarını görebilirsiniz ve işler artık daha da zorlaşacak. Yapmamız gereken tüm planlama denemek ve onlar gibi olmak, o seviyede olmalıyız.”

Gabriel Jesus ile ilişkilendiren söylentiler hakkında Mikel: “Bizimle olmayan hiçbir oyuncu hakkında konuşmadığımı biliyorsunuz.”

Kuzey Londra derbisindeki taraftar faktörü hakkında Mikel Arteta: “Tarihten dolayı bunun taraftarlarımız için ne anlama geldiğini hepimiz biliyoruz. Ancak burası gürültülü bir kalabalığın olduğu bir futbol sahası ve taraftarlarımız %100 arkamızda olacak.”

Kaynak: https://www.arsenal.com/