Arteta: “Kazanmamız gereken daha çok maç var!”

Arsenal patronu Mikel Arteta, Watford maçı için katıldığı basın toplantısında birçok konu hakkında düşüncelerini paylaştı.

Sakatlıklar hakkında Mikel Arteta: “Geçtiğimiz hafta olduğu gibi aynı şekildeyiz, hala Tomiyasu konusunda şüphemiz var ama geri kalan isimler iyi durumda gözüküyor.”

Roy Hodgson hakkında Mikel Arteta: “Bunu tekrar yapmasını beklemiyordum çünkü geçen sefer neredeyse gerçek bir vedalaşmaya tanık olduk ama geri dönmeye karar verdi ve bu, size o kişiyi, oyunu ne kadar sevdiğini, bu oyuna ne kadar ihtiyacı olduğunu anlatıyor. Bence tekrar sahada olması harika, onu geri kazandığımız için mutlu olmalıyız. Onun kesinlikle emekli olacağını düşünmüştüm, sesinden bunu anlıyorduk ama geri dönerek herkesi şaşırttı.”

Aaron Ramsdale’in sezonun transferi olabilme ihtimali hakkında Arteta: “Oyuncularımdan herhangi birinin bu ödülü alabileceğini söyleyebilirim, ancak Aaron’un nasıl performans gösterdiği, takıma neler kattığı ve sahada her zaman aktardığına ne kadar çabuk adapte olduğu konusunda hiçbir şüphe yok. Umarım hak ettiği şekilde bir ödül alabilir, henüz önümüzde daha çok maç var.”

Watford hakkında Arteta: “Roy takımının dayanıklılığını yukarılara çekmeyi başardı. Gerçekten kompakt ve yenilmesi zor bir takım yarattı. Sonuçta bunu yapmak için bu ligdeki herkesten daha fazla deneyime sahip. Takımı nasıl şekillendireceğini ve ne yönde geliştireceğini çok iyi biliyor.”

İlk dört yarışında favori gözükmeleri üzerine Arteta: “Bilmiyorum, bence olumlu çünkü oynamak istiyoruz ve gerçek şu ki dördüncü değiliz, hala altıncıyız ve eğer o maçları kazanırsak biraz olsun daha iyi hissedebiliriz. Sonuçta kalan maçları da kazanmak zorundayız, elimizdekinin ne olduğunu biliyoruz. Oraya ulaşmak için maç maç bakıyoruz ve Watford maçına odaklanıyoruz.”

Ben White hakkında Mikel Arteta: “Harika bir sezon geçirdi. Ne yaptığını, ne kadar çabuk adapte olduğunu, giydiği numarayla, ödediğimiz bedelle, yapmasını talep ettiğimiz şeylerle bir kez daha kanıtladığını düşünüyorum. Her şekilde harikaydı.”

Kaynak: https://www.arsenal.com/