Arteta: “Kaliteye ve anlayışa ihtiyaç var!”

Crystal Palace maçı için düzenlenen basın toplantısında medyaya konuşan Arsenal patronu Mikel Arteta, birçok konuda açıklama yaptı.

Takım birlikteliğinin önemi hakkında Mikel Arteta: “Benim için bu çok önemli çünkü üzerine inşa edebileceğimiz platform bu. O zaman tabii ki oyunculara ihtiyaç var; kaliteye ve anlayışa ihtiyaç var. Kulübün ve taraftarların yaptığımız şeye katılmasına, hatta bir noktada onları cesaretlendirmeye ihtiyacımız var. Yapmaya çalıştığımız şey bu.”

Takımı hakkında Mikel Arteta: “Bugün tüm oyuncularıma sahip olacağım, sadece onları yeniden odaklamaya çalışmalıyız, açıkçası olay bu. Uluslararası görevde olduklarında sürekli farklı şeyler, farklı roller, farklı baskılar yaşıyorlar. Bazıları için bu, onların ilk uluslararasıydı, bu yüzden onlar için duygusal olarak da çok yorucu geçti. Herkesin iyi olduğundan emin olacağız. Ardından önümüze çıkan mücadeleyi sabırsızlıkla bekleyeceğiz.”

Patrick Vieira’nın Premier League Onur Listesi’ne alınması hakkında hakkında Mikel Arteta: “Bu büyük bir başarı. Aday olmak için çok özel olmanız gerekiyor ve bence Patrick Vieira, İngiltere’ye getirdikleri ile Arsenal için yaptıklarıyla bunu hak ediyor.”

Takehiro Tomiyasu hakkında Mikel Arteta: “Diğer baldırda tekrarlayan bir sakatlığı vardı, bu garip ve tahmin edilmesi zordu. Son iki yılda oynadığı maç sayısına bakarsak, çok şey atlattı. Onun hakkında dikkati davranıyoruz.”

Sakatlıklar hakkında Mikel Arteta: “Bukayo Saka kendini gayet iyi hissediyor, ancak Aaron Ramsdale hala pek iyi gözükmüyor. Henüz antrenman yapmadı, bu yüzden Pazartesi günü ne yapabileceğini bilmiyoruz.”

Beş oyuncu değişikliği hakkında Mikel Arteta: “Bazı değişiklikler olacak çünkü bu size başka fırsatlar verecek. Oyunda taktiksel olarak bazı değişiklikler eminim olacak. En önemli şey, takımı yönetmenize yardımcı olması. Bunun oyuncuların yükünü azaltacağını düşünüyorum. Sonuç olarak bu iyi çünkü oyunculara sahada olma fırsatı veriyor, ki bu da onların yapmak istediği şey.”

Kaynak: https://www.arsenal.com/