Arteta: “Kadronun tamamlanmasını bekliyoruz!”

Leicester City ile karşılaşacak olan Arsenal‘de patron Mikel Arteta, katıldığı basın toplantısında kişisel düşüncelerini paylaştı.

Transfer planları hakkında Mikel Arteta: “Kadroyu istediğimiz şekilde tamamlamaya hala hazırız. Birkaç oyuncu daha ekleyebilirsek harika olur ama bazı oyuncular için de doğru oyun zamanını bulmalıyız çünkü bu zor olacak.”

Kulübün değişen kültürü hakkında Mikel Arteta: “Başlangıçta bunu tamamen değiştirmeye çalışmak ve günlük işlere katılan insanları kulüple gururlu, mutlu ve işlerden sorumlu hale getirmek ana hedefimizdi. Taraftarlarımıza aktarılan bu bağlılık ve tutku seviyesini görebilirsiniz. Bu yüzden kulüpte böyle bir birlik var.”

Eski oyuncusu Pierre-Emerick Aubameyang’ın Chelsea ile bağlantılı olması hakkında Mikel Arteta: “Auba olağanüstü bir oyuncu, bizim için çok şey yaptı. O bizim kaptanımızdı ve bu kulüp için yaptıkları adına ona minnettar olmalıyız, tüm katkılarından dolayı çok müteşekkiriz. Umarım güzel bir karşılama bulabilir.”

Kieran Tierney hakkında Arteta: “Geçen hafta sonu 15 ya da 20 dakika oynadı ve gerçekten iyi iş çıkardı. Diz sakatlığından sonra uzun süredir sahalardan uzaktı ama şimdi mükemmel durumda, sahaya çıkmak için hazır gözüküyor.”

Tomiyasu, Smith Rowe ve Vieira hakkında konuşan Arteta: “Bu hafta antrenmanlara yeniden dahil oldular, hepsi farklı seviyelerde ama birkaçı kadroya dahil olacak.”

Geçtiğimiz sezon oynanan Leicester City karşılaşmasıyla kıyaslama yapması istenilince Mikel Arteta: “Bence karşılaştırmak zor, sadece bir rekabetçi maç oynadık ve iyi maçlar çıkardılar. Sevilla’ya karşı onları izledim ve unutmamalıyız uzun süredir birlikteler. Harika bir iş çıkaran ve lig özelinde büyük bir deneyime sahip özel bir menajerleri var. Teknik direktör kadrosuna da bakarsak gerçekten güçlü bir kadroya sahipler. Onlara karşı oynamak her zaman zordur.”

William Saliba üzerindeki ilgi ve beklenti hakkında Mikel Arteta: “Bence ayakları yere basıyor ve bunun bir sorun olacağını düşünmüyorum. Açıkçası daha önce kiralık olarak ayrıldığı zamanlarda beklentilerden onun özelinde bahsetmiştik ve çevresinde olup biten her şeyin çok farkındaydı, bunu içsel olarak gerçekten sessiz bir şekilde yönetmeye çalıştık. Bence onun için böyle kalması daha iyi çünkü o 21 yaşında ve bir Premier Lig maçı oynadı.”

Kaynak: https://www.arsenal.com/