Arteta: “Her şey sonuçlarla ilgili!”

Leicester City deplasmanı için hazırlıklarını sürdüren Arsenal patronu Mikel Arteta, oynanacak keyifli maç öncesi basının karşısına çıktı. Düzenlenen basın toplantısında pozitif bir görüntü ortaya koyan Arteta, önemli açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen basın toplantısına sakatlıklarla başlayan Arteta, oyuncularının durumlarına açıklık getirdi. Arteta, “Ben White henüz antrenman yapmadı. Bugünü bekleyip nasıl hissettiğini görmemiz ve maç günü karar vermemiz gerekecek. Kieran ise eğitimde ilerliyor. Bugün nasıl olduğuna tekrar bakalım. Son birkaç gün kendini biraz daha iyi hissetti ama geçen güne %100 başlamamıştı. Son 24 saatte neler olacağını tekrar göreceğiz. İki oyuncumuzun durumu için daha fazlasını bilmiyorum” diye belirtti.

Sakatlık güncellemesinin ardından kendisine Barcelona hakkında soru gelmesine şaşıran Arteta, Xavi’nin Barcelona ile anılmasını yorumsuz bıraktı. Arteta, “Açıkçası Covid bazı şeyleri etkiledi ve etkilemeye devam ediyor. Uzun yıllardır takımın anahtarı olan Lionel Messi’nin ayrılması gibi bir durumun üstesinden gelmeleri gerekiyor. Elbette bunların hepsi zaman alıyor ama bir adım atmaları gerekiyor. Neler olacağını göreceğiz, orayla ilgili konuşmak pek doğru olmaz. Umarım her şey doğru ilerler” dedi.

Kaçamak Barcelona cevaplarının ardından son haftaların gündem yaratan ismi William Saliba ile basın toplantısını sürdüren Arteta, “Onunla her zaman iletişim halindeyiz. PSG karşısında neler yaptığını izledim. Edu ve Ben Knapper onu yakından izlemek için hatta maça gitmişlerdi. Onun hakkında gözlemlerimiz devam ediyor. Açıkçası o bizim oyuncumuz ve bu hareketi sadece ona değil, elimizdeki tüm kiralık oyunculara yapıyoruz. Onun geleceği hakkında şu an ne demeliyim bilmiyorum. Bu yaz aylarında vereceğimiz bir karar. O bizim oyuncumuz ve doğal olarak bu olacak ama yaz aylarında oturup sonraki en iyi adımın ne olduğuna karar vermemiz gerekiyor” diye konuştu.

Son olarak Manchester United menajeri Ole Gunnar Solskjaer’in üzerindeki baskıyı değerlendiren Arteta, “Bu durumlar her zaman sonuçlarla ilgilidir. Hepimiz bunu biliyoruz ve gerisi gerçekten önemli değil. Sonuç almakta zorluk çekiyorsanız, bu herkes için aynıdır. Hepimiz bunun ne anlama geldiğini zaten biliyoruz” dedi.

Kaynak: https://www.arsenal.com/