Arteta: “Hala canımız yanıyor!”

Geçtiğimiz hafta alınan ağır mağlubiyeti telafi etmek isteyen Arsenal patronu Mikel Arteta, Brighton maçı için düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Crystal Palace maçı sonrası toparlanma süreci hakkında Mikel Arteta: “Pazartesi artık geride kaldı. Yarın taraftarlarımızın önünde oynamayı gerçekten dört gözle bekliyorum.”

Palace karşısında sakatlanan Thomas Partey’in sakatlık durumu hakkında Arteta: “Biraz belirsiz ama ciddi bir sakatlığı var. Onu değerlendirmeye devam etmeliyiz ama birkaç hafta sahalardan uzak kalacak. Daha önce sakatlık yaşadığı bir yerden sakatlandı ve bunu hemen hissetti, durumuna bakıyoruz.”

Kieran Tierney hakkında Mikel Arteta: “Bilmiyorum. Daha dün ameliyat oldu. Her şeyin nasıl gelişeceğini anlamak için çok erken. Tahmin ettiğimiz şey bir süreliğine dışarıda olması ve bu süreden sonra hangi durumda olacağı, sanırım yakın zamanda bir şeyler söylemek kolay değil. Oyuncunun mümkün olan en iyi durumda olmak için elinden gelenin en iyisini yapması gerekiyor ve Kieran’ın bunu yapacağına eminim. Bir kez olsun bizimle olduğunda rekabet edebilir ve ne tür riskler olup olmadığını görebiliriz. Emin ol, bunu yapacak güçte bir oyuncu.”

Palace’a karşı yaşanan sakatlıkların ve mağlubiyetin ne kadar zarar verici olduğu hakkında Arteta: “Karşımızdaki zorluğu benimsemeliyiz. Kaybettik ve şimdi kazanmak istiyoruz. Acıtıyor, hala canımız yanıyor, iki büyük oyuncuyu kaybettik. Kesinlikle bizim için önemli oyuncular ama bunun için ağlayamayız çünkü onlar şu an için müsait olmayacak, bu yüzden eskisi kadar iyi ve rekabetçi olmak için başka çözümler bulmalıyız.”

Pierre-Emerick Aubameyang ve Folarin Balogun’un gitmesine izin verdiği için pişman olup olmadığı hakkında Arteta: “Son altı haftadır bu soruyu duymadım, bu yüzden o soruyu çoktan unuttum. Bize bu soruları hatırlattığınızda, her zaman bir yenilgi yaşanıyor. Bense böyle şeyler hakkında yorum yapmaktan hoşlanmıyorum.”

Kaynak: https://www.arsenal.com/