Arteta, “Farklı bir maç olacak”

Arsenal patronu Mikel Arteta, Manchester City maçı öncesi düşüncelerini ifade etti. Manchester City ile oynanacak olan zorlu maç hakkındaki düşüncelerini dile getiren Arteta, kulübüne dair önemli açıklamalarda da bulundu.

Cumartesi günü Türkiye saati ile 19:30’da başlayacak olan mücadeleyi değerlendiren Arteta, rakibinin sezona istediği tempoda giremediğini ve bundan dolayı daha dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı. Arteta, “Tamamen farklı bir maç olacağını düşünüyorum. Rakibimizin bize karşı diğer maçlardan daha farklı olarak sahada olacağını öngörüyorum. Kazanma şeklimizden memnunum. Nasıl yapacağımız konusunda sabırlı oluyoruz ve bu tür mücadeleler için geçtiğimiz sezona göre daha memnunum. Manchester City maçının kesinlike zor olacağından eminim. Yaptıkları her şeyde hala inanılmaz rakamlar üretiyorlar. Bana göre, aldıkları bazı sonuçlarla gerçekten şanssızdılar çünkü bu maçları çok erken bir şekilde kazanmaları gerekiyordu. Sezona istedikleri gibi giremediklerini düşünüyorum ve bundan dolayı daha istekli olacaklardır. Oynadıkları seviye hakkında aldıkları sonuçlar onları tatmin etmese bile futbollarında herhangi bir düşüş göremiyorum. Hala eskisi gibi saldıran ve isteyen bir takımlar, bundan dolayı dikkatli olmalıyız” diye konuştu.

“ONLARIN SAHADA OLMA OLASILIĞINI DEĞERLENDİRİYORUZ”

Kieran Tierney ve yeni transfer Thomas Partey hakkında da düşüncelerini dile getiren İspanyol teknik adam, oyuncularının Manchester City maçında oynama olasılıklarını değerlendirdi. Arteta, “Oyuncuları yurt dışına gönderdiğimizde ve kontrolü kaybettiğimizde bu çok karmaşık bir hal alıyor. Bazı otoritelerin Premier Lig’dekilerden farklı düzenlemeleri var. Hala bazı tartışmalar yapıyoruz ve umarım en iyi sonuçları yakında öğreniriz. Tierney’e söylenen şeyin gerekli olup, olmadığını inceliyoruz. Farklı konumlarda farklı prosedürler işleniyor. Thomas’ın kondisyon ile ilgili bir karar almamız bekleniyor, verileri inceliyoruz. Oynamak istiyor ve çabuk gelişim gösteriyor. Bazı oyuncular daha çabuk adapte oluyor ve sahada olmak için çok çalışıyorlar. Taraftarlar onun adına gerçekten mutlu ve bu sesi duyabiliyorum. Onların oynama ihtimalleri üstünde duruyoruz ve bu ihtimali görmezden gelmiyoruz” dedi.

“KADROYA ALINMAYAN SADECE ÖZİL DEĞİLDİ”

Avrupa Ligi kadrosundan çıkarılan ve her geçen gün olay olmaya devam eden Mesut Özil’in durumunu da değerlendiren Arteta, oyuncunun kadro dışı kalmasının sadece ona özel olmadığını dile getirdi. Mikel, “Kadroda olmayan tek kişi o değildi. Birçok yabancı futbolcu olduğu zaman böyle sorunlar olabiliyor. Benim için gerçekten zor bir karardı çünkü oyuncuları dahil olamayacaklarını bildikleri bu seviyede kadro dışında bırakmak gerçekten zor. Maalesef bu kararı vermemiz gerekiyordu” diye belirtti.

“WENGER’İ BİZE YAKIN TUTMAK İSTİYORUM”

Son haftalarda yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Arsenal’in efsane menajeri Arsene Wenger’in Emirates Stadyumu’nda maç izleme isteğini de yorumlayan Arteta; “Onu tekrar etrafımızda görmek isterdim. O benim için muazzam bir figürdü ve hala çok şey öğrenebileceğim biri. Onu bize daha yakın tutmak istiyorum. Açıkçası gerçek ortam bunu yapmamıza izin vermiyor, ancak bence o yaptığımız şeyde yer alması gereken bir figür çünkü bence vizyonu olan ve yardım etmek isteyen bir kişi. Bu kulüp gelişecek ve olması gerektiği gibi olacak. Onun burada bulunması harika olabilir. Kendisi için her zaman Arsenal var olacak” dedi.