Arteta eve döndü!

Arsenal, Mikel Arteta’yı üç buçuk yıllık bir anlaşma ile yeni baş antrenör olarak göreve atadı. Guardiola’nın asistanı olarak teknik direktörlük pozisyonu için hazırlanan İspanyol isim, eski kulübü Arsenal’e geri döndü.

Arteta, Manchester City’nin asistan menajeri olarak görevinden ayrıldı ve Unai Emery’nin geçen ay sonunda görevden alınmasının ardından geçici antrenörlük görevinde bulunan Freddie Ljungberg’in yerine geçti.

Unai Emery’nin görevden alınmasının ardından takıma geçici olarak atanan Ljungberg; geçici görev süresi boyunca iki beraberlik, iki yenilgi ve bir galibiyet aldı. Arsenal, 17 haftası tamamlanan Premier Lig’de 10. sırada yer alıyor.

Futbolculuk kariyerinde Arteta, 2011-2016 yılları arasında terlettiği Arsenal’de 2 FA Cup ve 2 Community Shield kazanma başarısı göstermişti.

City ve Pep Guardiola, Arteta’nın geçtiğimiz dönemlerde de Arsenal ile anılmasının ardından, İspanyol ismin takımda kalması yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Geçtiğimiz günlerde Pep Guardiola, Arteta için doğru zamanın geldiğini ve kendisi için Arsenal’in uygun bir kulüp olduğunu belirtti.

Leave a Comment