Arteta: “Derbinin önemini herkesin anlaması gerekiyor!”

Kuzey Londra derbisi için basının karşısına geçen Arsenal patronu Mikel Arteta, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Kuzey Londra derbisi öncesi form durumları ve taraftarlar hakkında Mikel Arteta: “Bence büyük bir maç için galibiyet serisi konusunda güven var. Evimizde oynuyoruz. Taraftarlarımızı hemen arkamızda tutacağız ve onlar bizim için harikalar yaratacaklar. Sahip olduğumuz inanılmaz iklimi doğru değerlendirmeliyiz. Oyuncular taraftarların ne anlama geldiğini biliyorlar. Bunun ne anlama geldiğini daha da iyi anlamalarını sağlayacağım. İki takım arasındaki tarih, nereden geldiği ve taraftarlarımız için duygusal olarak ne anlama geldiği gibi şeyleri daha net bir şekilde öğrenmeliler. Bu maçı biraz daha farklı bir kafada oynamalıyız, büyük bir tehlike sunan özel bir maç.”

Harry Kane hakkında Mikel Arteta: “Savunmamıza ne gibi zorluklar çıkaracağını bilmek zorundayız, bunun için hazırlık yapıyoruz. Onun büyük bir tehdit olduğunu biliyoruz ve katkısından çok şey kazanıyorlar. Onun özelinde çalışmayı ve dikkatli olmayı bırakmamalıyız.”

Covid sonrası Granit Xhaka hakkında Arteta: “Geri geldi ve iyiydi çünkü gerçekten kendine iyi bakıyor. Aramıza döndüğü için mutluyuz.”

Xhaka ve Partey’in maç için uygun olup olmamaları hakkında Arteta: “Eh, olabilecekleri en iyi durumdalar. İdeal olarak, daha fazla oyun akışına ve dakika açısından biraz daha tutarlılığa sahip oyuncular istersiniz, ancak ikisi de şu an için mevcut gözüküyor.”

Alexandre Lacazette’in geleceği konusunda Mikel: “Bunu dahili olarak onunla tartışırız. Önümüzde uzun bir sezon var, her şey olabilir, her şey açık. Kesin bir şey söylemek doğru olmaz.”

Ramsdale’in başlayıp başlamayacağına dair Arteta: “Pazar günü kadroyu göreceksiniz, şu an herkes forma için çaba gösteriyor, bu kadarı yeterli.”

Aubameyang’ın Kuzey Londra derbisindeki konumu hakkında Arteta: “Bu sadece bir karar vermem gereken bir olaydı. O zaman onu yedekten dahil etmiştik. Şimdi Auba’nın farklı bir konumda olduğunu düşünüyorum. Bu, o sırada kötü bir durumda olduğu anlamına gelmez. Bence şu an gerçekten iyi durumda. Burnley’de gol atmamasına rağmen olağanüstüydü.”

Tottenham için özel planın olup olmaması hakkında Arteta: “Onların neler yapıp yapamayacağını görmemiz gerekiyor, onları görerek bunları düşünmeliyiz. Şu an için bunu konuşmak doğru değil.”

Kaynak: https://www.arsenal.com/