Arteta: “Daha fazla kalite ve derinlik istiyoruz!”

Sabah saatlerinde yeni sözleşmeye imza atan Arsenal patronu Mikel Arteta, Leeds United maçı için katıldığı basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Sakatlıklar hakkında Mikel Arteta: “Ben White hala çekişme içinde. Yarın antrenman yapması gerekiyor, onun dışında gerisi için herhangi bir yeni haber yok. Herkes şu an için iyi olmalı.”

Yeni sözleşmesi hakkında Mikel Arteta: “Mutluyum çünkü bu anlaşma, bu güzel yolculukta birlikte ne yapmak istedikleri konusunda her iki tarafta da gerçek bir bağlılık gösteriyor. Aynı planlara ve hırslara sahibiz, aynı inancı ve aynı tutkuyu paylaşıyoruz. Birbirimize ve bunu nasıl yaptığımıza karşı aynı seviyede güven duyuyoruz. Birlikte neler yapabileceğimiz konusunda heyecanlıyım. Kulüp, bu konuda çok kararlı ve bunu şimdi yapmaya fazlasıyla istekliydiı. Burada taahhütte bulunmaya hazır olduğum konusunda nettim. Burada çok mutluyum.”

Transfer planları hakkında Mikel Arteta: “Takımı ve kadroyu geliştirmek istiyoruz. En iyi oyuncularımızı korumak ve buna daha fazla kalite ve derinlik eklemek istiyoruz. Bunu ne zaman ve neden yapmak istediğimiz konusunda gerçekten hazırlıklı olmalıyız. Prensip olarak, her zaman en iyi oyuncularımızı tutmak ve daha iyi olmak istiyoruz.”

Taraftarlarla ilişkisi hakkında Mikel Arteta: “Taraftarlarla olan kimya her hafta artıyor ve oyuncuların bunu hissettiğini hissedebiliyorsunuz. Buna evden uzaktaki inanılmaz destek de dahil. Son iki yılda özlediğimiz bir şeydi ve bence oyunun kurallarını değiştiren şey buydu. Takıma karşı enerjileri ve duyguları gerçekten inanılmazdı.”

Leeds United maçının önemi ve maç hakkında Mikel Arteta: “Oyunacak çok şey var. İçinde bulundukları durum belli ama son 9 veya 10 ayda yaptığımız her şeyden sonra bu bizim için sezonda belirleyici bir an oldu. Yaptıklarımızdan sonuç olarak yararlanmak istiyoruz. Onların açısından bakarsak son oynadığımızdan beri çok şey değişti. Biz gerçekten güçlü bir pozisyondayken o zamanlar çok sayıda Covid vakalı oyuncuları vardı. Artık yeni bir menajerleri var ve organizasyonlarında birkaç şeyi değiştirdiler. Menajerin geçmişine bakarsanız, her zaman belirli bir oyun tarzıyla çok tutarlıdır. Futbol oynamak için gerçekten çekici bir yolu var, bu yüzden benzer bir şey bekliyorum.”

Kaynak: https://www.arsenal.com/