Arteta: “Büyümeye devam etmek istiyoruz!”

Dünya Kupası’nın sona ermesiyle lige dönüş hazırlıklarını hızlandıran Arsenal patronu Mikel Arteta, West Ham maçı için katıldığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Takım olarak lige dönüş heyecanı hakkında Mikel Arteta: “Bunu sahada yapmalıyız. Bunun hakkında çok konuştuk ve yeniden güçlü başlamaya odaklanmalıyız, bunu defalarca kez konuştuk. Herkes gerçekten iyi bir yerde ve takımda sahip olduğumuz atmosfer güzel. Gabriel Jesus’u özleyeceğiz, ancak bu zorluklarla yüzleşmek zorundayız. Oyuncular geri dönmek için can atıyorlardı ve burada iyi bir enerji var.”

Ara transfer dönemi hakkında Mikel Arteta: “Gabriel Jesus için asla bir tarih vermedim, biraz zaman alacağı gerçek, sonuçta başarılı bir ameliyat geçirdi. Onun dışındaysa transferde aktif olmak zorundayız, takımı güçlendirmek istiyoruz, her pencerede maksimize etmeme lüksümüz yok. Etki yaratacak ve bizi bir sonraki seviyeye taşıyacak oyunculara elbette ihtiyacımız var.”

West Ham patronu David Moyes hakkında Mikel Arteta: “Takımı için gerçekten çok çalıştığını ve takımının yeni bir seviyeye ulaşması için takımı maksimize ettiğini biliyorum. Maç boyunca eminim onun gibi çok çalışacaklar, bundan dolayı kolay olmayacağını biliyorum.”

Sezonun ilk yarısı ile ikinci yarısı arasındaki fark hakkında konuşan Mikel Arteta: “Önemli anlarda gerçek olgunluk gösterdik, büyümeye devam etmeye odaklandık ve maçları kazanmaya devam edebileceğimizi umuyoruz. Çalışmamızı yaptık ama sezonun ikinci yarısı çok farklı olacak. Maçlar çok hızlı gelecek ve çok daha sıkışık dönemlerden geçeceğiz, bu yüzden istediğimiz seviyeyi korumak için formda ve sağlıklı bir kadroya sahip olmalıyız.”

Gabriel Martinelli’nin potansiyel yeni sözleşmesi hakkında Mikel Arteta: “Şu an bir haber yok. Ondan son derece memnunuz ve Brezilya milli takımında harika bir deneyim yaşadı. Bu soruları önümüzdeki birkaç hafta içinde sormaya devam edebilirsiniz!”

Emile Smith Rowe’un iyileşme süreci hakkında Mikel Arteta: “Emile ile bu süreçte pek çok şey yaptık. Bazen çok yakındı, bazen farklı ortamları görmek için farklı yerlerde bulundu, ancak tavrı harikaydı. O, sezonun ikinci bölümünde en iyi haliyle ihtiyacımız olan çok büyük bir yetenek, onun katkısı başarının en önemli anahtarlarından bir olacak.”

William Saliba hakkında Mikel Arteta: “Onunla çok fazla temas kuruyoruz, maçta oynayıp oynamaması hakkında kesin bir şey söyleyemem, onun nasıl döneceğine bağlı olacak. Sonuçta buradaki işler, telefon görüşmelerinden farklı ilerliyor ama dediğim gibi onun durumuna geri döndüğünde karar vereceğiz.”

Dünya Kupası arasında kulüp sahipleriyle görüşmesi hakkında Mikel Arteta: “Biz her zaman birbirimize bağlıyız ve bu ilişki gitgide güçleniyor. Şu anda çok özel bir ilişkiye sahibiz. Hedeflerimiz için yeterli hırsa sahibiz, bu yüzden birlikte zaman geçirmek çok olumlu oluyor. O dönem bizim için uygundu ve bildiğiniz gibi boş bir zamandı, bu görüşmeleri yapmamız çok doğal.”

Kaynak: https://www.arsenal.com/