Arteta: “Bulunduğum yerde olmak büyük bir ayrıcalık!”

Watford karşılaşması için hazırlıklarını sürdüren Arsenal patronu Mikel Arteta, hafta sonu oynanacak maç için düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Arsenal menajeri olarak 100. maçına çıkmaya hazırlanan Arteta, hızlı geçen serüveni hakkında düşüncelerini paylaşarak basın toplantısına start verdi. Arteta, “Bu inanılmaz ve harika bir serüven. Sadece kulüpte değil, dünyanın her yerinde çok şey oldu. Son iki yılda yaptığımız her şey üzerinde büyük bir etkisi oldu ama bulunduğum yerde olmak benim için büyük bir ayrıcalık ve bu fırsatın tadını çıkarıyorum. Önümüzde duran zorlukların farkındayız, çok çalışarak devam etmek istiyoruz” diye belirtti.

Kişisel yorumlarının ardından kendisine yöneltilen sorularla basın toplantısını sürdüren Mikel Arteta, öncelikle Ben White ve Emile Smith Rowe’un İngiltere milli takım kadrosuna alınmamasını değerlendirdi. Arteta, “Gareth Southgate milli takım kadrosu için çok fazla zor seçim yapmak zorunda ve gerçekten birçok seçeneğe sahip. Sevdiğim şey, oyuncularımızın Gareth’e ve koçluk ekibine sorun yaratacak düzeyde performans göstermesi. Onun bunu düşünmek için günlerini harcaması bizin için fazlasıyla değerli, iyi bir şeyler yaptığımızın en özel işareti. İnsanların morali bozuksa ya da oynadığı seviyeyi gösterdiği için kararı sorguluyorlarsa mutlu olmalı, onun için de özel bir şans. Emile’nin kariyerindeki her şey gibi bu da doğru zamanda gelecek. Eminim yakında adını o listeye yazdıracaktır” dedi.

Kadroya dahil olamayan oyuncularının ardından ise son zamanlarda gösterdiği performansla adından çokça söz ettiren ve milli takım kadrosuna dahil olan Aaron Ramsdale ile sözlerine devam eden Arteta, “Onu orada gördüğüm için gerçekten çok mutluyum. Gerisi bizi ilgilendirmiyor, gerisi Southgate’in düşüneceği bir şey. Aaron’ın yapması gereken şey sadece performansını sürdürmek ve alçakgönüllü olmaya devam etmek” diye konuştu.

Milli takım değerlendirmelerinin ardından sakatlık güncellemesi yapmayı tercih eden İspanyol teknik adam, Kieran Tierney’nin ise takıma geri dönebileceğini belirtti. Arteta, “Kieran son iki gündür antrenman yapıyor, kendini çok daha iyi hissediyor ve umarım maç için müsait olur. Onun ne durumda olduğunu yakından gözlemliyoruz ve ona fazlasıyla önem veriyoruz” dedi.

Son olarak en büyük rakibi Tottenham’ın yaşadığı süreci yorumlayan Arteta, Nuno ve Conte özelinde düşüncelerini paylaştı. Arteta, “Nuno Espirito Santo’ya ve teknik ekibine bir mesaj göndermek istiyorum. Bir meslektaşımın işini bıraktığını görmek her zaman zordur ve Nuno, bu ülkede son derece başarılı oldu. Üst düzey bir yönetici olduğunu defalarca kez kanıtladı. Onun yerine başka birini getirmeye karar verdiler ve gelen isim oldukça başarılı bir menajer. Conte’nin gittiği son iki yerde gerçekten başarılı bir geçmişi olduğunu biliyoruz ve burada ne yapacağını hep birlikte göreceğiz” dedi.

Kaynak: www.arsenal.com