Arteta: “Bizim için yeni bir fırsat!”

Liverpool deplasmanı için çalışmalarını sürdüren Arsenal teknik direktörü Mikel Arteta, katıldığı basın toplantısında birçok konuya değindi.

Sakatlıklar hakkında Mikel Arteta: “Hala sakatlık sorunu olan diğer oyuncularla ilgili gerçek bir değişiklik yok. Belki antrenman yapabilecek biri için biraz umudumuz var ama neler olacağını göreceğiz.”

Anfield’da karşılaşabilecekleri zorluklar ve hazırlanış teknikleri hakkında Mikel Arteta: “Bunu tamamen benimsemeli ve bunun üzerine gitmeliyiz. Bu, Anfield’a gidip yıllardır yapmadığımız bir şeyi yapma şansı. Geçmişte nasıl hazırlandığımızı gördünüz ama bu, bizim için fazlasıyla normal bir şey. Her maça farklı bir şekilde hazırlanıyoruz. O gün sadece bunu yapmaya karar verdik.”

Jurgen Klopp ile yaşadığı geçmiş tartışmalar hakkında Arteta: “Bu futbol ve böyle şeyler olabiliyor. O anlar geçiyor ve ardından birbirimize sarılıp yolumuza devam ediyoruz. Yaptıklarına saygım ve hayranlığım çok fazla, gerçekten sonsuz. O gün sadece oyuncularımızı savunmak için tepki gösterdik, bu kadar.”

Jurgen Klopp’un başardıkları hakkında Mikel Arteta: “Yaptıklarından dolayı ona her geçen gün daha da fazla hayranlık besliyorum. Zirvede olmanın ve bir futbol kulübünü dönüştürmenin zorluğunu gösteriyor. Bunu sürdürmenin ne kadar zor olduğunu gösteriyor. Elbette hepimiz zor anlar yaşadık fakat yaptıkları gerçekten olağanüstüydü.”

2012 yılından beri Anfield’da galibiyet alamamaları hakkında konuşan Mikel: “Farklı bir konumdan gelen farklı bir grup. Sahip olmamız gereken şey sadece cesaret. Oyuncuların maça olan yaklaşımını etkilemesini beklemiyorum, artık daha farklı bir oyuncu grubuna sahibiz.”

U18 takımının FA Cup zaferi hakkında Mikel: “Kulüp için harika. İstediğimiz bu, her yarışmada önde olmak ve kupa kazanma şansına sahip olmak, onları tebrik ederim.”

Leandro Trossard hakkında Mikel: “Onun gibi bir oyuncuya sahip olduğumuz için şanslıyız, büyük bir deneyime sahip, özel bir yeteneği olan harika bir oyuncu.”

Bukayo Saka ile ilgili konuşan Mikel: “O iyi durumda ve hala formda, bu kadar.”

Kaynak: https://www.arsenal.com/