Arteta, “Baskıyı her zaman hissediyorum”

Son dönemlerin eleştirilen ismi Arsenal menajer Mikel Arteta, Southampton maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında takımı adına önemli açıklamalarda bulundu.

Premier Lig’de evinde oynadığı son dört maçı kaybeden Arsenal’de Mikel Arteta, yarın karşılaşacakları Southampton maçının sorunlarla yüzleşme şansı yarattığını belirtti. Yaşanılan mevcut durumun kendisine zarar verdiğini inkar etmeyen genç teknik adam, kendisinin ve oyuncularının ön plana çıkarak artık puanları almaları gerektiğini vurguladı.

Düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini ifade eden Arteta, “Her zaman baskıyı hissediyorum. Geçen yazın son birkaç ayında çok zor anlar yaşandı, inanın bana. Her şey güzel, kolay ve eğlenceli değildi. Açıkçası, kazandığınızda farklı bir ruh hali yaratırsınız. Sonra kazandığınızda baskı tekrar kazanmaktır, baskı her zaman olacaktır ve bunu tercih ederim. Her zaman kazanmayı ve oyuna girmeyi düşündüğünüzde bu baskı bir sonraki kupa olmalı ama şu anda bizim gerçekliğimiz bununla yüzleşmemiz. Bunlarla yüzleşmeliyiz. Cesur olarak, savaşarak ve kimsenin pes etmemesiyle olanlarla yüzleşmeliyiz. Saklanma zamanı değil, yüzünü ve vücudunu tehlikeye atmanın zamanı geldi ve şu anda üzgünüm. Artık bir şeyler almalıyız” dedi.

“İSTEDİĞİNİZ HER ŞEYİ SÖYLEYİN, KABUL EDİYORUM”

Sözlerine devam Arteta, “Maçları kazanamıyoruz ve çıkıp “Bana istediklerini söyle” deme durumundayız, evet buna hakkınız var ve kazanana dek bunu yapacaksınız. Başka ne yapabilirim? Başımı eğerek daha çok çalışın ve işleri daha iyi yapmaya ve geliştirmeye çalışın demeliyim. Buna böyle yaklaşmalıyız. Bu doğal, kabul ediyorum ve bu işin bir parçası. Sonuçları alamadığınızda, günün sonunda bunu yapmak için maksimum sorumluluğu olan yöneticidir. Bu yüzden eleştirileri kabul ediyorum çünkü açıklamak istediğin her şeyi söyleyebilirsin. Bu kulüp bu maçları kaybetmeyecek kadar büyük bir kulüp ve haklısınız. Söylemek istediklerinizi söyleyebilirsiniz. Her şeyi kabul ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: https://www.arsenal.com