Anfield için yeni yatırım yolda!

Bu sezon yoluna kayıpsız devam eden ve futbol tarihine altın harflerle yazılacak tarihi bir sezon geçiren Liverpool, Anfield’ın büyümesinde hedeflediği planları açıkladı.

Namağlup Premier Lig lideri, Anfield tribünleri için yıl sonuna kadar genişleme çalışmalarına başlamayı hedefliyor. Önerilen 60 milyon sterlinlik proje için ilk adımı atan Liverpool, projeyi kontrole sunmaya hazırlanıyor.

İlk danışma aşamasında kulüp, yüzde 93’ü planları destekleyen 800’den fazla yanıt aldı. Liverpool’un Ticaret Müdürü Andy Hughes şunları söyledi: “Yerel sakinlerimizin geri bildirimleri, önerilen bu genişlemenin planlama süreci için çok önemliydi. En başından beri bu projeye ancak işbirliği varsa devam edeceğimizi söyledik; ekonomik istikrar sunan bir finansal modelimiz var ve karmaşık planlama ortamından geçebiliriz.”

Birinci aşamadan gelen geri bildirimlerin çoğunluğu olumlu olmakla birlikte, yerel sakinlerin Anfield Road’u kapatma olasılığı üzerine bazı eleştiriler vardı. Buna karşılık, kulübün ikinci aşama planları Anfield Road’un genişletilmiş tribünlerinin sorun çıkarmayacağı yönünde oldu.

Sözlerine devam eden Andy Hughes, “Bu yapının ilerlemesinin her zaman üç şeye bağlı olacağını söylemiştik, burada yaşayan insanlara anlaşmaya varmak; başarılı bir planlama uygulaması ve finansal olarak uygulanabilir olduğundan emin olmak. Hala devam etmek için birçok adım var, ancak iyi ilerleme kaydettik” diye konuştu. Proje sonunda Liverpool, Anfield’a 7 bin ilave koltuk kazandıracak.

Leave a Comment