Ancelotti, “Saldıran bir Everton yaratmalıyız”

Geçtiğimiz hafta Everton ile masaya oturan ve sürpriz bir şekilde uzun süreli bir anlaşmaya varan Carlo Ancelotti; ilk maçına çıkmaya hazırlanırken taraftarlara çekici bir futbol oynayacaklarını söyledi.

Everton’ın geleceğini tasarlarken takımın geçtiğimiz haftalardaki performansının kendisini inandırdığını belirten Ancelotti, “Göze cazip gelen bir futbol oynamalıyız, taraftarlar bizden saldırgan bir futbol görmek istiyor. Takıma iyi bir futbol tarzı yerleştirmek istiyorum. Yapabiliyor muyum bilmiyorum, ama deneyeceğim. Üç gün içinde çok şey yapamazsın, ama oyundan önceki ilk antrenmanlarda nasıl oynamak istediğimi öne sürmek istiyorum. Elbette, takım iyi bir ruh gösterdiğinden üç gün içinde çok fazla değişiklik yapmak istemiyorum. Bu ruhu Burnley karşısında göstermek zorundayız” dedi.

Sözlerine devam eden 60 yaşındaki İtalyan menajer, “Bir gecede bazı şeyleri değiştiremeyiz fakat gelişim göstereceğiz. Takım iyi gözüküyor ve eminim çabucak gelişim gösterebileceğiz. Seamus Coleman ve Leighton Baines gibi aidiyet duygusu görebileceğiniz deneyimli oyuncular var, onların ötesinde kaliteli genç isimlere sahibiz. Ben bu durumu iyi bir karışım olarak görüyorum. Bence iyi bir kadroya sahibiz fakat geliştirmeliyiz. Önceliğimiz önümüzdeki maçlar. Birçok maçımız var ve bu maçlardan iyi sonuçlar almalıyız. Sonra yönetim kurulu ve teknik heyetle kadro konusunu konuşabiliriz. Benim için önemli olan sırasıyla çıkacağımız maçlar” diye konuştu.

Leave a Comment