Ancelotti’den Pickford’a destek geldi!

Everton menajeri Carlo Ancelotti, her geçen sezon performansı düşen kaleci Jordan Pickford’a destek verdi. Pickford, Carabao Cup’da yaptığı iki hata ile takımına iki gol yedirmişti.

Geçtiğimiz sezonu çalkantılı geçiren ve kalecilik becerileri sorgulanmaya başlanan milli kaleci Jordan Pickford’a hocası Ancelotti’den destek geldi. Zaman zaman sahada kontrolünü kaybeden kaleci için Ancelotti, “O harika bir kaleci. Bana tamamen güveniyor. Kesinlikle doğru yola girecek. Her geçen gün daha iyi olması için çalışıyoruz” dedi. Manchester United’dan ayrılması beklenen Romero için herhangi bir talebi olup olmadığı sorusuna ise İtalyan teknik adam, “Kesinlikle böyle bir arayışımız yok” diye cevap verdi.

Takımındaki diğer yetenekli isimler olan James Rodriguez, Richarlison ve Calvert-Lewin’i de değerlendiren deneyimli teknik adam, “James Rodriguez’in forvet oyuncularımıza yardım edeceğini düşünüyorum çünkü o harika bir yardımcı adam. Dominic’in hedefi, Richarlison gibi kalite ve yeteneğe sahip olduğu için 20 gole ulaşabileceğini düşünüyorum. Madrid’de James ile Ronaldo 56 gol attı, dürüstçe Dominic’ten 56 gol atmasını istemeyeceğim, ancak elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışması gerekiyor” diye konuştu.