Ancelotti, “Virgil van Dijk’ın sakatlığı Pickford’ı çok üzdü”

Everton menajeri Carlo Ancelotti, Van Dijk’ın yaşadığı sakatlığın oyuncularını ve özellikle Jordan Pickford’ı derinden üzdüğünü dile getirdi.

Geçtiğimiz hafta oynanan ve berabere sonuçlanan Merseyside derbisinde Jordan Pickford ile girdiği pozisyonda sakatlanan Virgil van Dijk’ın sahalardan uzun bir süre uzak kalacağı açıklanmıştı.

Yaşanılan durum hakkında düşüncelerini ve takımının hissettiği duyguları dile getiren İtalyan teknik adam, “Açık olmak gerekirse, Virgil van Dijk’in sakatlığından dolayı gerçekten üzgünüz. Her birimiz onun yakında ve iyi bir şekilde iyileşeceğini umuyoruz. Jordan Pickford ile şu temas vardı, bu temas yanlıştı gibi şeyler konuşmak istemedik. Ancak Premier Lig’in bu kadar hızlı ilerlemesi ve onun biraz geç varması o kadar da zor değil. Jordan yaşanan olaydan sonra geldi ve niyetinin topa ulaşmak olduğunu söyledi. Amacı Virgil van Dijk’i incitmek değildi. Bunun önceden tasarlanmış olduğunu söylemek gerçekten çok ağır bir düşünce. Virgil van Dijk gerçekleri biliyor. Jordan gerçekten üzgün, gerçekten hayal kırıklığına uğradı. Güçlü bir ilişkiydi, belki yanlış yazılmış ama bazen futbolda bu olabilir” dedi.

Yaşanılan sürecin ardından takım içindeki atmosferden ve sakatlıklardan da bahseden Ancelotti, “Maalesef James, Liverpool maçında bir sorun yaşadı. Oyunun başında Virgil van Dijk ile yanlış bir mücadele yaşadı ve Southampton maçına katılamayacağını düşünüyorum. Coleman’ın iki ya da üç hafta kaçırmasını bekliyoruz. Bu hafta bunun üzerinde çalışıyoruz ve sanırım Southampton’a karşı oynanacak maç için iyi bir kadro seçeceğiz. Alex Iwobi çok çalışan bir oyuncu. Hızlı ve kalitesiyle takımın belirli durumlarda daha iyi olmasına yardımcı olabilir. Potansiyel olarak oynama fırsatı var ama aynı zamanda Bernard ve Anthony Gordon da var. Richarlison ve James’i değiştirmek için pek çok fırsatımız var. Önümüze bakıyoruz” diye belirtti.