Ancelotti ve James tekrar buluşuyor!

Everton, gelecek yaz sözleşmesi sona erecek olan Real Madrid yıldızı James Rodriguez’i takip ediyor. Everton, Real Madridli oyun kurucu James Rodriguez için cüretkar bir yaz transfer darbesi planlıyor.

Real Madrid çatısı altında bulunan Kolombiyalı oyuncu için Everton ilk teklifini iletti. İki kulüp arasındaki görüşmelerin iyi ilerlediğine ve bir anlaşma üzerinde yakın olabileceğine inanılıyor. Sky Sports’da yer alan haberde James’in mecvut sözleşmesinde 12 ayı kalmasından dolayı üç yıllık bir anlaşma ile Goodison Park’a taşınmaya istekli olduğu vurgulandı.

Geçtiğimiz sezon James Rodriguez hakkında konuşan Ancelotti ise oyuncu ile arasındaki bağın çok kuvvetli olduğunu belirtmişti. Ancelotti, “James Rodriguez? Seviyorum, bir oyuncu olarak çok hoşuma gidiyor. Madrid’den ayrıldığımda, James Rodriguez beni Münih’e kadar takip etti. Oynamaya geldi. Napoli’ye gittiğim zaman bir söylenti olarak takip etti ve şimdi bir söylenti olarak beni Everton’da da takip ediyor. Dürüst olmalıyım, onu çok seviyorum ama o bir Real Madrid oyuncusu. Hala Real Madrid oyuncusu olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

James Rodriguez geçtiğimiz sezon Real Madrid formasını sadece 14 maçta giyme başarısı gösterdi.