Ancelotti: “United doğru yolda ilerliyor, bunu görebiliyoruz”

Everton‘ın başarılı menajeri Carlo Ancelotti, Manchester United ile karşılaşacakları zorlu maç öncesi düzenlediği basın toplantısında oyuncularının durumu hakkında bilgi verdi.

Sezona gösterdiği yüksek performansla hızlı başlayan fakat son zamanlarda aldığı sonuçlarla zirveden adım adım uzaklaşan Everton’da Carlo Ancelotti, Manchester United maçı öncesi basının karşısına geçti.

Oyuncularının kişisel durumları hakkında gelen sorulara arka arkaya cevap veren Ancelotti, merak edilenlere açıklık getirdi. Oyuncularının sakatlık durumlarını değerlendirerek sözlerine başlayan Ancelotti, “Jordan Pickford bu hafta bizimle olmayacak, bundan eminiz ve bunu söylemeliyim. Robin Olsen sahada olmaya devam edecek. Allan antrenmanlara geri döndü fakat oynayıp oynamayacağı durumunda biraz karışıklık var. Henüz oynamak için yeterli seviyede olduğunu düşünmüyoruz. Yaşadığı hamstring sakatlığının geçtiğinden eminiz fakat maç için hazır değil. Jean-Philippe Gbamin ise rehabilitasyona devam ediyor. Onun iyileşme sürecini yakından takip ediyoruz. Ne zaman döneceğini söylemek için henüz çok erken. Şu an için söylemem gerekenler bunlardı. Pickford bizimle olmayacak budan emin olabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

“UNITED DOĞRU PLAN ÜZERİNDE İLERLİYOR”

Manchester United maçı hakkında gelen sorulara ise rakibi hakkında düşüncelerini dile getirerek başlayan Ancelotti; Ole Gunnar Solskjaer yönetiminde Manchester United’ın doğru yolda ilerlediğini belirtti. Ancelotti; “Manchester United doğru yolda ilerliyor. Belirledikleri proje ile neler yapabileceklerini gösteriyorlar. Geçmişte de bu şekilde yapılanmalar ve oluşumlarla neler yapabileceklerini gösterdiler. Manchester United her zaman kaliteli isimlere sahip bir takım oldu. Onların ne zaman her anlamda kazanacaklarını bilmiyorum ama şu an gerçekleştirdikleri proje doğru gözüküyor. Onların şu an neler yaptığını görüyoruz fakat kaybettikleri maçları da biliyoruz. Onlarla oynamak kolay olmayacak” dedi.

“AVANTAJ OLUP OLMADIĞINI BİLMİYORUM”

Yoğun maç fikstürünün kendilerine avantaj sağlayığ sağlamayacağı hakkında gelen soruya ise yanıt veren Ancelotti; “Sezonun başında doğru sonuçlar aldık ve bu zamanları doğru kullandık fakat bunun avantaj sağlayıp, sağlamayacağını bilmiyorum. Her şey değişiyor, zaman değişti ve şu an farklı bir konumda yer alıyoruz. Farklı şeylerle uğraşıyoruz. Bundan dolayı ne olacağını bilmiyorum, demeliyim” ifadelerini kullandı.

Stadyumlarda yer alan atmosferi de değerlendiren Ancelotti, “Şu an için böyle bir şansa sahip değiliz fakat Premier Lig, İngiltere… Bu açıdan farklı olduğunu düşünüyorum. Şu an her şey farklı fakat bazı aptal insanlar sosyal medya üstünden farklı açıklamalarda bulunabiliyorlar. Bazı gerçekleri bilmeden yorum yapan bazı insanlar oluyor” diye konuştu.

Kaynak: https://www.evertonfc.com