Ancelotti, “Umarım Everton yakında şampiyonluk yarışında olur”

Everton menajeri Carlo Ancelotti, genç kadrosunun Premier League unvanı için ‘yakında’ rekabet etme potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Aralık ayında Marco Silva’dan boşalan koltuğa gelen ve küme düşme bölgesinden sadece dört puan uzakta olan Ancelotti, kulübü tehlikeli konumdan uzaklaştırarak güven kazanmayı başardı. 2009/10 sezonunda Premier Lig’i Chelsea patronu olarak kazanan İtalyan menajer, Everton’ın genç kadrosunun şampiyonluğa dönüşme potansiyeline sahip olduğuna inandığını söyledi.

Ancelotti Sky Sports’a verdiği demeçte, “Umarım Everton, yakında Premier Lig’in zirvesi için Liverpool, Manchester City gibi takımlarla rekabet edecek konuma gelir. Ne kadar süreceğini bilmiyorum ama umarım yakında rekabet edebiliriz. Gerçekten çok yetenekli genç bir kadroya sahibiz. Bence bu isimleri geliştirerek yakın zamanda çok daha kaliteli bir ekip haline gelebiliriz” dedi.

Liverpool’un 30 yıl aradan sonra tekrar ligin zirvesine çıkmasını örnek olarak gösteren Ancelotti, “Liverpool büyük bir başarıya imza attı. Özellikle son beş senedir büyük bir ivme yakaladılar. Jürgen geldiği günden bugüne kadroyu her sene geliştirmek için çalıştı. Bencek komşumuzun yolu doğru yol ve biz de bu yolda ilerlemeliyiz” diye konuştu.

Everton’ın birçok transfer yapmasına gerek olmadığını söyleyen tecrübeli teknik adam, Lille forması giyen Magalhaes’e olan ilgilerini ise doğruladı.

Leave a Comment