Ancelotti taraftarların desteğini hissetmek istiyor!

Everton patronu Carlo Ancelotti, eski takımı Chelsea ile karşılacağı zorlu maç öncesi basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında açıklamalarda bulunan İtalyan teknik adam, Goodison Park’a dönecek olan taraftarların önemine dikkat çekti.

Düzenlenen basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Carlo Ancelotti, taraftarların geri dönüşünün ne derece önemli olduğu hakkında sorulan soruya, “Taraftarlarımızın geri dönmesinden gerçekten memnunuz. Bugüne kadar kalabalık olmadığımız için evde puan kaybettiğimizi düşünüyorum. Taraftarlar bizim için gerçekten önemli. Cumartesi günü iyi bir performans sergilememize yardımcı olacaklar. Bizim yaptığımız gibi protokollere uymak da gerçekten önemli ve destekçilerimiz bunu yapmak zorunda. Tüm taraftarların stadyumda olması için yeni bir başlangıç. Başkanımızın bilet bağışlaması ise harika bir jest. Bizi her zaman destekliyor. Taraftarlar olmadan geçen uzun bir sürenin ardından gerçekten önemli bir başlangıç ​​ve futbol dünyası için gerçekten iyi bir haber. Onların bizim yanımızda olması gücümüzü artıracaktır” yanıtını verdi.

“ROTASYON KAÇINILMAZ OLACAK VE YAPACAĞIZ”

Everton; Chelsea karşılaşmasıyla başlayan, Leicester ve Sheffield United’a karşı deplasmanda oynanacak maçlara ek olarak 16 gün içinde dört ev maçı daha yapacak. Yoğun fikstürün yarattığı rotasyon seçenekleri hakkında sorularan soruyu yanıtlayan Ancelotti, özellikle Dominic Calvert-Lewin’in bölgesi için detay verdi. Ancelotti, “Onu başka bir forvetle değiştireceğiz, herhangi bir şekilde rotasyona ihtiyaç duyarsak bunu yapacağız. Onun yerinde Cenk Tosun oynayabilir, sakatlıktan sonra gayet formda. Bazen Richarlison olabilir. Bu konuda hiçbir şüphe yok. Bu gerçekten önemli bir dönem, her üç günde bir gerçekten önemli takımlara karşı oynayacağız: Chelsea, Leicester, Arsenal, Manchester United. Tüm oyuncular dahil olacak. Haftada sadece bir maçımız varken oyuncuları çok fazla değiştirmedim ama her üç günde bir maçımız olduğu gerçeği ile sezonun ilk döneminde çok maç oynadığımız ve tüm maçları kazandığımız zaman yaptığım gibi oyuncuları dönüşümlü olarak değiştireceğim. Üç günde bir oynayarak durumu haftada birden daha iyi yönetebileceğimize inanıyorum” dedi.

Sahalaradan bir müddet uzak kalan Seamus Coleman hakkında da güncelleme yapan Ancelotti, “Geri döndü, takımla birlikte bugün kısmen antrenman yapmaya başladı. Kendini iyi hissediyor, Chelsea’ye karşı maç için müsait olacağını sanmıyorum ama Leicester’a karşı oynayacağı bir sonraki maçta müsait olacaktır” diye belirtti.

Kaynak: https://www.evertonfc.com