Ancelotti sakatlıklar hakkında bilgi verdi!

Hafta sonu oynanacak olan Burnley maçı öncesı basın toplantısı düzenleyen Carlo Ancelotti, Everton kaptanı Seamus Coleman’ın bireysel antrenmanlara başladığını duyurdu.

Sakatlıklarla boğuşan futbolcuları hakkında güncellemeler yapan İtalyan teknik adam, milli takımda sakatlanan ve sahalardan bir süre uzak kalan Seamus Coleman’ın bireysel antrenmanlara başladığını ve bundan dolayı sevinçli olduklarını söyledi. Coleman’ın bireysel antrenmanlara başlamasına rağmen Burnley maçında sahada olamayacağını vurgulayan Ancelotti, Lucas Digne’nin ameliyat olduğunu ve tedavisinin devam ettiğini, Jean-Philippe Gbamin’in ise bu ayın sonlarına doğru takımla antrenmalara çıkabileceğini söyledi.

Düzenlenen basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Carlo Ancelotti, kadro seçimindeki etkenlerini ve oyuncularının sezon içindeki durumlarını da değerlendirdi. Ancelotti, “Bazı oyuncular geri dönüyor, bazı oyuncuların ise problemleri var. Bu sürekliliği olan bir oyun ve bazen her şey beklediğimiz gibi olmuyor. Kadro seçimimde oyuncuların verilerinden, fiziksel durumlarından, mental durumlarından ve sağlık koşullarından yararlanıyorum. Sezona herkes harika bir şekilde başlangıç yaptı fakat şu an o seviyede değiliz. Bunun üstünde çalışıyoruz” dedi.

Calvert-Lewin ve Richarlison’u ise ayrı bir şekilde değerlendiren Carlo, “Calvert-Lewin’in başarılarıyla gurur duyuyoruz. Richarlison sol kenardayken doğru boşlukları yaratıyor ve bizi rahatlatıyor. Bazen agresif bir şekilde marke altında oluyor ve zorluklar yaşıyor fakat hücum anlamında gayet güçlüyüz” diye belirtti.

Sezona peşpeşe galibiyetlerle başlayan fakat son haftalarda aldığı mağlubiyetlerle puan tablosunda altlara inen Everton, yarın Türkiye saati ile 15:30’da Burnley’e konuk olacak.

Kaynak: https://www.evertonfc.com