Ancelotti: “O bizim için Sergio Ramos ve John Terry gibi!”

Everton‘ın başarılı menajeri Carlo Ancelotti, Everton TV’ye verdiği röportajda takım kaptanı Seamus Coleman için övgü dolu sözlerde bulundu.

Everton menajeri olarak hızlı bir şekilde ilerlemelerinde Seamus Coleman gibi bir oyuncuya sahip olmanın kendisine ayrıcalık tanıdığına dikkat çeken Ancelotti, tecrübeli oyuncu hakkında övgülerde bulundu. Geçirdiği sakatlık nedeniyle birkaç haftadır formasından uzak kalan oyuncusunu Burnley maçı ile sahalara döndürmeye hazırlanan Ancelotti, Seamus Coleman’ı Paolo Maldini, Sergio Ramos ve John Terry’ye benzetti. Geçmişte çalıştırdığı büyük kulüplerin simge isimleri ile oyuncusunu kıyaslayan İtalyan teknik adam, Coleman’ın takım içindeki konumunun önemini vurguladı.

Oyuncusu hakkında düşüncelerini ifade eden Ancelotti, “Bir menajerin kadrosunda standartları gerçekten yüksek bir oyuncuya sahip olması önemlidir. Seamus diğerleri için bir örnek. Bu anlamda John Terry, Paolo Maldini, Sergio Ramos ile aynı konumda, takım arkadaşları için harika bir model. Bazen kadroya alınmayan oyuncuların hazır olmadıklarını ve oynamadıkları için odaklanmadıklarını görürsünüz ama bu duruma Seamus harika bir örnek. Başlamazsa mutlu değil fakat bir dakika bile oynamaya hazır. Tottenham’a karşı fantastik bir ruhla gerçekten iyi oynadı ve bir dakika bile forma şansı bulsa yine aynı ruhla oynardı” diye belirtti.

Burnley maçı ile formasına tekrar kavuşmayı bekleyen Coleman, Everton forması altında 300’üncü Premier Lig maçına çıkan altıncı oyuncu olmak için sadece 11 maç uzaklıkta.

“AVRUPA İÇİN İYİ SONUÇLAR ALMALIYIZ!”

Oyuncusunun ardından takımını da değerlendiren Carlo Ancelotti, bir yıl önce bu konumda olacaklarını söyleseler gerçekçi bulmayacağını da itiraf etti. Ancelotti, “Bir yıl önce bizim şu anki konumumuzu bize söyleyen birisi olsaydı kesinlikle deli olduğunu düşünürdüm. Bir sonraki adımımız belli, Avrupa’da oynamak için çaba gösteriyoruz. Hırsımız oldukça açık. Sezonun başındaki hırs buydu, sona çok yakın değiliz ama burada olmak gerçekten önemli. Bu oyuncular iyi iş çıkardıkları için övgüyü hak ediyorlar. Chelsea’ye karşı aldığımız mağlubiyet bunu etkilemiyor, mücadelede olmak için motive oluyoruz. Kaybettiğiniz zaman hayal kırıklığına uğramalısınız, bu doğal ama çok fazla değil. En iyi gecemiz değildi, bunun farkındayız ve Chelsea’nin kalitesi gerçekten iyiydi. Burnley ve Crystal Palace’a karşı çok önemli maçlarımız var, Avrupa için iyi sonuçlar almalıyız” dedi.

Kaynak: https://www.evertonfc.com