Ancelotti: “Ne istediğimizi biliyoruz ve bunu sürdürmeliyiz”

Everton menajeri Carlo Ancelotti, Southamtpon maçı öncesi düzenlediği basın toplatısında kişisel kariyeri ve takımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz hafta alınan derbi galibiyetinin ardından yükselen grafiği sürdürmek istediklerini tekrarlayan Ancelotti, kariyerinin devamı için ise Everton’da kalmaya sıcak baktığını da dile getirdi.

Düzenlenen basın toplantısında sözlerine sözleşmesi ve hedefleri hakkında konuşarak başlayan Ancelotti, “Yeni stadyum açıldığında 2024 hedefine ulaşıldığı varsayılarak burada olmak istiyorum. Benim için iyi bir başarı olur. Sözleşmeyi 2024’te bitirmek, iyi bir iş çıkardığınız anlamına geliyor, sözleşme durdurulmayacak, devam edecek. Burada geçirdiğim zaman boyunca kendimi iyi hissettim ve olabildiğince uzun kalmak istiyorum. Geçtiğimiz birkaç gün içinde pek çok iyi haber vardı ve biz her gün iyi haberleri saklamak için çalışıyoruz. Kulübün güvenine sahip olmak gerçekten önemli, bu olmadan işinizi en iyi şekilde yapmak zor. Ayrıca, oyuncular size güvenmeli ve siz de oyunculara güvenmelisiniz. İyi bir ilişkimiz var ve devam etmeyi umuyorum” dedi.

Sözlerine takımını değerlendirerek devam eden Ancelotti, “Bence puan tablosuna bakmamıza gerek yok, maç bazında oynamalı ve sezon sonunda nerede olduğumuzu görmeliyiz. Önümüzdeki sezon Avrupa’da oynamak bizim için gerçekten önemli, oyuncular ve kulüp için ileriye doğru atılan bir adım. Çok çalışmalıyız çünkü kolay olmayacak, birçok takım bunun için yarışa dahil ama bence sonuna kadar rekabet edebiliriz. Avrupa’da oynayacak ​​bir pozisyon için savaşmak istiyorsak, Goodison’da kendimizi geliştirmeliyiz. Oyuncular gerçekten odaklanmış durumda. Önümüzdeki sezon Avrupa’da oynayabilmek için ne yapmaları gerektiğini biliyorlar. Deplasman maçlarında daha çok defans odaklıydık, daha az hata yaptık. Evde, belki oyunun daha kolay olduğunu düşünüyorduk ve sahip olduğumuz konsantrasyonu uzak tutamıyorduk. Bizim altımızdaki ekiplerle oynayacağız. Bunu çözebilmeliyiz. Lig yüksek seviyede gidiyor ve en alttaki takımlar gayet iyi oynuyor” diye konuştu.

Gelecek planlarının ardından Southampton maçına geçen İtalyan menajer, rakibini puan tablosuna ya da son zamanlardaki form grafiğine bakarak değerlendirmenin yanlış olacağını söyledi. Ancelotti, “Geçmiş oyunlarda bir sonuç alamadılar ama güçlü bir yoğunluk ve büyük bir baskı ile oynadılar. Fulham ve Newcastle’a karşı evde yaptıklarımız yeterince iyi değildi ve bu maçlarda yaşadığımız sorunlardan kaçınmak istiyoruz. Her oyun gerçekten karmaşık ve hepsinde savaşmaya hazır olmalıyız. Onları bir tabloya ya da grafiğe bakarak yorumlamıyorum onları biliyoruz ve detaylı inceliyoruz. Southampton’a karşı oynamak kolay değil” dedi.

Kaynak: https://www.evertonfc.com