Ancelotti, “Momentumumuz iyi ve bunu sürdürmek istiyoruz”

Chelsea ve Leicester City karşısında arka arkaya aldığı önemli galibiyetlerle tekrar zirveye yaklaşan Everton‘da Carlo Ancelotti, Arsenal maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Everton’da geçirdiği bir yılı değerlendirerek sözlerine başlayan İtalyan teknik adam, geçirdiği süre boyunca takımının seviyesini artırdığı için mutlu olduğunu belirtti. Ancelotti, “İlerledik. Tablodaki konum şu an geldiğim zamana göre iyi ama Avrupa konumuna ulaşmak olan hedefimize ulaşmak için altı aya daha ihtiyacımız var. Şimdi oradayız ama bu konumu korumak için daha iyi olmalıyız. Tablonun üstü gerçekten karışık. Çok uzağa bakmak istemiyoruz. Şu anda güçlü bir takım olan Arsenal’e karşı önemli bir maçımız var ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya hazırlanıyoruz. Momentumumuz iyi ve bunu sürdürmek istiyoruz. Bir yıl içinde olumlu şeyler yaşadık” ifadelerini kullandı.

“RICHARLISON’DAN SAVUNMA İSTEDİĞİM İÇİN DAHA AZ GOL ATIYOR”

Düzenlenen basın toplantısında pek çok farklı konuya değinen Carlo Ancelotti, oyuncuları hakkında gelen soruları ise yanıtsız bırakmadı. Oyuncuları hakkında gelen soruya Ancelotti, “Leicester’a golü gerçekten önemliydi. Yaptığı iş bizim için önemli. Iwobi’nin yaptığı gibi ben de ondan defansif olarak çok iş istiyorum, bu yüzden her zaman ceza sahasının içinde değil ama yaptığı iş takım için gerçekten önemli. Abdoulaye Doucoure’un becerileri, sahanın her yerinde oynayabileceği anlamına geliyor. 10 numara oynayabilir, arkada oynayabilir, savunma işi gerçekten çok iyi. Taktiksel olarak çok şey öğreniyor ve topu aldığımızda geçiş için harika bir yeteneği var. Gerçekten çok memnunum. Bence en iyi Fransız orta saha oyuncularından biri ve böyle devam ederse uluslararası takıma girebilir çünkü harika bir orta saha oyuncusu” dedi.

James’in yokluğunda daha iyi savunma yaptıkları hakkında gelen soruya ise Ancelotti olumsuz yanıt verdi. Oyuncusunun sahada olduğu zamanlarda da gol yemeden kazandıklarını hatırlatan Carlo, “James yokken iki gol yemediğimiz doğru, ancak sezonun ilk temiz kağıdının Tottenham’daki iki harika forvetle ligin en zor rakiplerinden birine karşı olduğu da doğru. Takım olarak iyi savunmadığımız bir dönem yaşadık. Savunma yeteneğimiz James’in orada olup olmadığına bağlı değil, her şeyden önce orta saha ve defans oyuncuları olmak üzere birlikte iyi çalışmamıza bağlı” yanıtını verdi.

“İNSANLAR FARKLI ŞEYLER DÜŞÜNÜYORLAR”

Geçtiğimiz maçlarda yaptığı kaleci rotasyonuna da ayrıca değinen Carlo Ancelotti, aynı hikayeyi Real Madrid’de de duyduğunu söyledi. Carlo, “Bir kaleciyi bir oyuncu olarak görüyorum ve bir defans oyuncusu, bir forvet değiştirilirken kalecileri de değiştirmek istiyorum. Real Madrid’de iki harika kalecim varken başladım. Diego Lopez ve Iker Casillas. Casillas bir dünya şampiyonuydu ama anladı ve hiçbir sorunu yoktu. Şu an insanlar gereksiz şeyler düşünüyor. Oysa oynamak için herkesin hakkı vardır” diye belirtti.

Premier Lig yönetimi tarafından onaylanan yedek kulübesinde artık dokuz oyuncunun bulunmasını ise olumlu karşılayan Ancelotti; “Yedek kulübesinde dokuz yedek oyuncu gerçekten iyi haber. Oyuncuları kadronun dışında bırakmak gerçekten zordur, bu nedenle daha büyük bir sıraya sahip olmak, daha fazla oyuncunun dahil olması anlamına gelir ve menajerin oyuncu değişikliği ile daha fazla seçeneği olabilir. Bazı menajerlerin beş yedek oyuncu istediğini anlıyorum ancak bir oyuncuyu yoğun bir zaman olduğu için dinlenmek istiyorsanız, onu oyunun başında sahada tutmayım. Maçın sonlarına doğru sahaya alın” dedi.

Kaynak: https://www.evertonfc.com/