Ancelotti: “Derbi için oldukça motiveyiz!”

Everton menajeri Carlo Ancelotti, hafta sonu oynanacak olan Merseyside Derbisi öncesi düzenlediği basın toplantısında takımını ve rakibini değerlendirdi.

Hafta sonu oynanacak olan zorlu derbi öncesi kameralerın karşısına geçen İtalyan menajer, sözlerine sakatlık güncellemesi yaparak başladı. Merak edildiği üzere Carlo Ancelotti, Dominic Calvert-Lewin ve Allan’ın Anfield’da forma giyebileceklerini doğrulayarak taraftarlar için müjde verdi. Ancelotti, “Dominic Calvert-Lewin ve Allan geri döndü. Bu dönemde pek çok maçımız olduğu için, tüm kadroların hazır olması önemli. Tüm oyuncuların fit olmasına yakınız. Oyunculara dönebilir ve ekibi daha taze tutabiliriz. Allan iki aydır dışarıdaydı. Onu tekrar sahada görmek bizim için gerçekten önemli. Mevcut tüm oyuncular oyuna başlayabilir.Oyuncular başlayamazlarsa, müsait değillerdir anlamı çıkabilir” diye konuştu.

Calvert-Lewin bu sezon tüm müsabakalarda 18 gol kaydederek takımının en golcü oyuncusu konumunda ve golcü oyuncu son iki maçı hamstring sakatlığı ile kaçırmıştı.

Sakatlık güncellemesinin ardından kendisine yöneltilen James Rodriguez’in durumu hakkındaki soruya da yanıt veren Ancelotti, “Onunla her gün konuşuyorum, burada mutlu ve motive olmuş durumda. Kendisi gerçekten mutlu ve hiçbir problem yok. Son iki maç ufak sakatlıklar yaşadı fakat kondisyonu gayet iyi. Kendisini burada mutlu hissediyor çünkü herkes onu düşünüyor ve merak ediyor” yanıtını verdi.

Her iki takımın kalecisinin de kritik dönemlerden geçtiğini vurgulayan ve maçın kaderi için kalecelerinin performanslarının ne derece önemli olduğu hakkında gelen soruya ise Ancelotti, “Bunları konuşmamızın doğal olduğunu anlıyorum ve bunları herkes biliyoruz. Alisson hata yaptığı zaman herkes biliyor, Pickford hata yaptığı zaman herkes biliyor. Bu konunu kritiği kesinlikle konuşmamız gereken şey. Hata yapmayan biri var mı? Yok. Bunları biliyoruz ve kabul ediyoruz. Geçtiğimiz maçta olanları düşünmüyorum, onlar geride kaldı ve mental açıdan bir problem yaratacağını sanmıyorum. Sadece maça odaklanıyoruz ve bunları düşünmüyoruz” dedi.

Oynanacak derbi hakkında da görüşlerini belirten Ancelotti, Liverpool ve Manchester City maçlarının birbirine benzemediklerini, tek gerçeğin ise yine büyük bir maça çıkacakları olduğunu vurguladı. Ancelotti, “Geçtiğimiz günlerde Manchester City ile oynadık ve oldukça zordu, Liverpool maçı da oldukça zor bir maç. Takımların karakterleri farklılık gösteriyor, onları kıyaslamanın ya da benzerliklerle ele almanın bir faydası yok. Gerçek olan şey yine büyük bir maça çıkmamız olarak gözüküyor. Motivasyon olarak yükseğiz çünkü maçı domine etmek istiyoruz. Onlar bizim komşumuz ve bu bir derbi. Bu detaylar maçı özel bir hale getiriyor” diye konuştu.

Kaynak: https://www.evertonfc.com