Ancelotti, “Derbi için heyecanlı olmalıyız”

Everton patronu Carlo Ancelotti, hafta sonu oynanacak olan Merseyside derbisi için taraftarlardan heyecanlı olmalarını istedi. Maç hakkındaki düşüncelerini ve derbinin önemini belirten İtalyan menajer, meydan okumaya hazır olduklarını söyledi.

Cumartesi günü Türkiye saati ile 14:30’da başlayacak olan derbi öncesi kameraların karşısına geçen İtalyan menajer, maç hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

2020/21 sezonuna olağanüstü bir performansla başlayan Everton, şu an tüm kulvarlarda 7 maçlık galibiyet serisine sahip. 142 yıllık futbol tarihinde Everton, sadece bir kez bu rakamdan daha yüksek bir şekilde sezona başlama şansı yakalamıştı. 1994/95 sezonunda sekiz maçlık bir seri yakalayan Everton, serinin son maçında ise Goodison Park’ta Liverpool’u 3-0 mağlup etmişti.

Hafta sonu oynanacak olan derbinin sert bir test olacağına dikkat çeken Carlo Ancelotti, ekibinin kalitesinin ve karakterinin oyuna güvenle yaklaşmalarını sağladığını söyledi. Carlo Ancelotti, “Elimizden gelenin en iyisini yapmaya odaklanmalıyız, kendi oyunumuzu oynadığımız için heyecanlı ve mutlu olmalıyız. Baskıya ihtiyacımız yok, oynayabileceğimiz en iyi oyunu oynamak istiyoruz. Sadece bu maç değil, bütün maçlar burada zor ama bu maçın zor olmasının nedeni geçen sezonun şampiyonu ile oynayacak olmamız. Bu büyük ve önemli bir derbi. İki önemli takım karşı karşıya gelecek. Onlar inanılmaz bir takım” ifadelerini kullandı.

“ATMOSFER ŞU AN HARİKA”

Sözlerinde devam eden ve sezona harika bir başlangıç yaptıklarını kabul eden Carlo, her geçen gün daha iyiye gitmek istediklerini vurguladı. Ancelotti, “Her gün, iyi bir motivasyonla ciddi bir şekilde odaklanıyorlar. Atmosferin çok iyi olduğunu düşünüyorum. Oyuncuların kaç dakika oynadıkları önemli değil, onlar dahil oluyor. Gerçekten iyi antrenman yaptıklarını görüyorum. Bence gelen oyuncular gerçekten iyi bir iş çıkardılar, gerçekten iyi adapte oldular. Yeni oyuncular bu sezon attığımız adımları tek başlarına atamazlardı, tatilden sonra buraya farklı bir tutum ve motivasyonla gelen tüm diğer oyunculardan yardım aldılar. Eğitimin kalitesini yüksek tutmak önemlidir. Bu sadece oyuncuların tavrından kaynaklanıyor; eğer motivasyonumuz varsa ve odaklanmışsak, o zaman antrenman kalitesi iyi gidiyor diyebiliyoruz. Sezona iyi başladık ve bunun daha iyi bir şekilde devam etmesi için çalışıyoruz” dedi.