Alli takımla çalışmalara başladı

Tottenham’ın başarılı orta sahası Dele Alli, Ocak ayında geçirdiği hamstring sakatlığının ardından ilk kez takımla birlikte antrenmanlarda yer aldı.

İngiliz orta saha oyuncusu 20 Ocak tarihinde Fulham’a karşı oynanan ve galip ayrılan maçtan bu yana sahalardan uzak kalmıştı. Ancak İngiliz basınında genç oyuncunun hafta sonu oynanacak olan Southampton maçında forma beklediği ifade edildi.

Tottenham bu gece Şampiyonlar Ligi’nde Dortmund ile karşı karşıya geliyor. Sakatlıktan yeni dönen ve maça çıkması uygun görülmeyen Alli takımla birlikte Almanya’ya götürülmedi. Kendisi için erken olarak görülen maçta Alli riske edilmeyecek. Tottenham sahasında oynanan ilk maçta Alman temsilcisine karşı 3-0 üstünlük sağlamıştı.

Alli’nin sakatlığının son buluşunu ve gelecek haftalarda kadroda olup olmayacağı hakkında Pochettino açıklamalarda bulundu. Arjantinli menajer, “Dele’nin sahalara dönüşünün yakın olduğunu düşünüyorum. Southampton maçında kadro olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz” dedi.

Dele Alli’nin sahalara geri dönüşüne sevinen Pochettino, Trippier’in neden Dortmund maç kadrosunda yer almadığını duyurdu. Pochettino, “Chelsea ve Arsenal maçlarında harika işler çıkarttı, fazlasıyla yorgun. Kendisi fazla enerji harcadı ve ufak bir sorunu var” diye konuştu.

Bir başka sakatlık sıkıntı yaşıyan Winks ve Dier Arsenal maçında yer almamıştı. İki oyuncusu hakkında da konuşan Pochettino, “Her ikisini de değerlendirmemiz gerekiyor. İkisinin de maçta sahada olacağını sanmıyorum” dedi.

Arjantinli menajer açıklamalarında Dortmund karşısında oyuncularını riske atmayacağını vurguladı.

Kaynak: www.skysports.com

Leave a Comment