Allegri sesleri yükseliyor!

Arsenal’de Unai Emery’nin görevine son verilmesinin ardından, boşalan koltuğa kimin geçeceği merak konusu olmaya devam ediyor. Sky Sport’un kaynaklarına göre Arsenal yönetiminde görev alan birkaç kişinin Massimiliano Allegri ile görüşmeler gerçekleştirildiği söylendi.

Dün Frankfurt karşılaşmasında alınan mağlubiyetin ardından Arsenal yönetimi İspanyol teknik adam ile yollarını ayırdı ve Emery’nin gidişinin ardından takımın başına geçici menajer olarak Freddie Ljungberg’in geçtiği duyuruldu.

Son dönemlere adı sık sık Arsenal ile anılan Max Allegri için ise Sky Sports muhabiri Kaveh Solkehol; kulübün yüksek kalibreli bir menajer aradığını ve bu seviyede takıma katılabilecek doğru ismin Massimiliano Allegri olduğunu belirtti. Kaveh Solkehol, “Allegri’nin Arsenal’in başına geçmek istediğini biliyorum. Fakat İngilizcesinin mükemmel olmadığı; aynı zamanda yaz mevsiminde tam bir sezon geçirmeyi tercih edecek bir yönetici türü olduğu konusunda bazı soru işaretleri olduğunu düşünüyorum. Aldığım duyum, Arsenal’in yüksek kalibreli bir baş antrenör istediği ve sezon ortasında bir çekmenin zor olabileceğinin farkındalar” dedi.

Emirates’in sıcak koltuğuna kuvvetle bağlanan bir diğer yönetici de Carlo Ancelotti. Başarılı teknik adamın Napoli ile olan sözleşmesi devam ediyor.

Alınan diğer bilgilerde ise Arsenal’in yüksek kalibreli bir menajeri sezon içinde ikna edemeyeceği ve sezon sonuna dek takımı geçici menajer olarak atanan Ljunberg’in yöneteceği doğrultusunda.

Leave a Comment