Allardyce zorlu alışkanlıkları sürdürmek istiyor!

Yarın akşam Arsenal‘i ağırlamaya hazırlanan West Bromwich‘de menajer Sam Allardyce, maç öncesi düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini belirtti.

Bu sezon yüksek bütçeli rakiplerine karşı aldığı beraberliklerle dikkat çeken West Bromwich’de Sam Allardyce, Arsenal maçında da oyuncularının bunu sürdürmesini istedi. Oynanacak zorlu mücadele öncesi düşüncelerini aktaran Sam, “Oyuncularımın Arsenal’i Liverpool ve Manchester City’yi gördükleri gibi görmelerini istiyorum. Bu yıl şimdiye kadar daha büyük takımlara karşı daha iyi performans gösterdiler ve umarım cumartesi gecesi başka bir güçlü performans sergileyebiliriz. Bizim için The Hawthorns’ta iyi bir sonuç almak harika olur. Artık yapabildiğimiz her yerde puan toplamaya başlamamız bir sır değil, bunu herkes biliyor” dedi.

Yarın karşılacakları Arsenal’i de değerlendiren Sam Allardyce, rakibinin yaşadığı zorlu süreçlere rağmen Arsenal’in önemli bir takım olduğunu hatırlattı. Allardyce, “Arsenal istediği şekilde sezona başlamadı ancak son zamanlarda Chelsea’ye karşı harika bir galibiyet elde ettiler ve ardından Brighton’da kazandılar. Onlar ne istediklerini biliyorlar ve bunlar için savaşıyorlar. Zindelik ve zihniyet açısından onlarla yüzleşecek en iyi takımı seçtiğimden emin olmam gerekiyor. Bir form yakalamak istiyorlar ve bunun için kendilerini kanıtlamak isteyecekler. Sahaya çıkıp gerçekten onlarla rekabet etmeliyiz. Büyük bir takıma karşı zorlu bir maç olacak. Leeds maçından kurtulmak için birkaç günümüz oldu, bu yüzden umarım çok daha fit görüneceğiz” diye konuştu.

Kaynak: https://www.wba.co.uk