Allardyce: “Performanslar, sonuçlar olmadan iyi olmaz!”

West Bromwich Albion menajeri Sam Allardyce, Brighton maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında ligde kalmak istiyorlarsa galibiyetlere en yakın zamanda başlamaları gerektiğinin zorunluluğunu hatırlattı.

Manchester United ve Burnley’e karşı alınan beraberliklerde yarattıkları şansları değerlendirememenin oluşturduğu hayal kırıklıklarını görmezden gelemediğini belirten Allardyce, ligde kalmaları için bir an önce kazanma hissine ulaşmaları gerektiğini vurguladı. En önemli önceliklerinin iyi futboldan ziyade kazanmak olduğunu belirten Allardyce, “Oyuncuların son birkaç haftadır zirveden ziyade daha fazla hayal kırıklığına uğradığını söyleyebilirim. Son beş maçta en az dokuz puan almamız gerektiğini biliyorlardı. Fulham’a karşı on dakikadan biraz fazla kala 2-1 öndeydik. İkinci yarıda Manchester United’a karşı pek çok şans yarattık ve kaçırdık, sonra Burnley maçını kazanmak için her şeye sahiptik. Ruh hali iyi ama yüksek değil, çünkü son haftalarda kredimizi boşa harcadığımızı biliyoruz. Şimdi 20 puanda oturmuş olsaydık, üstümüzdeki takımlara daha fazla baskı uygulardık. Performansları zafere dönüştürmeye başlayana kadar, bizim için büyük bir savaş olacak” dedi.

Sözlerine devam eden Allardyce, “Buraya geldiğimden beri daha iyi performanslar, gol yememek ve zaferler için çabalıyoruz. Bu durumdan kurtulmak için hepsini bir araya getirmeliyiz ve bunu bir an önce gerçekleştirmeliyiz. Son iki maçta performanslarımızı iyileştirdik ve Burnley’e karşı gol yememeyi başardık, ancak yine de galibiyetler arıyoruz. Performanslar, sonuçlar olmadan iyi olmaz. Beraberlikler artık bize pek iyi gelmeyecek. Bir şansa sahip olmak için oyunları kazanmaya başlamalıyız. Sanırım şu anda elde ettiğimiz her iki fırsatta bir gol atmamız gereken bir konumdayız. Üçte bir puan almak artık yeterince iyi olmayacak. Yarattığımız şansa göre gol atmalıyız” diye konuştu.

“HAFİFE ALAMAYACAĞIMIZ BİR MAÇ OLACAK”

Oynanacak Brighton maçını da değerlendiren tecrübeli teknik adam, “Bu sezon oynayacağımız en zorlu maçlardan biri çünkü Brighton ligdeki en üretken takımlardan biri. Bu sezon onlar için eksik olan tek şey gol atmaktı. Bir golcüleri olsaydı, belki daha da iyi olsaydı ilk 8’e gireceklerine inanıyorum. Performanslarını, kalitelerini ve neler yapabildiklerini gördüm. Çok zor bir oyun bekliyorum. Oyuncularımın son derece zor olmaktan başka bir şey olacağını düşünerek bunu hafife almasını istemiyorum. Burnley maçından tamamen farklı bir oyun olacak. Brighton, sistemlerinde esnek davranarak mümkün olan en hızlı şekilde hatlar üzerinden oynayan bir takım. Hafife alamayacağımız bir maç olacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.wba.co.uk