Allardyce gözünü ara transfer dönemine dikti!

West Bromwich Albion patronu Sam Allardyce, takımının ara transfer döneminde herkesten daha fazla yeni eklemelere ihtiyaç duyduğuna inandığını söyledi.

FA Cup’ın üçüncü turunda League One ekibi Blackpool’a seri penaltı atışları sonucunda kaybederek turnuvaya veda eden West Brom‘da patron Sam Allardyce, ara transfer dönemi için önemli hamleler yapmaları gerektiğini söyledi.

Baggies patronu, özellikle hücum bölgesine takviyeler isterken bu bölge için en uygun ismin geçtiğimiz sezon Bournemouth ile Premier League’ye veda eden Joshua King olduğunu vurguladı. Oyuncunun maliyetinin transferde en önemli etken olduğunu belirten Allardyce, “King için fiyatın ne olabileceği hakkında hiçbir fikrimiz yok, eğer fiyat bizim aralığımız dahilindeyse o zaman ilgileneceğimizi düşünüyorum. Fiyat aralığımızın dışındaysa bu transferin içinde olmayacağız, bundan eminim” dedi.

Transfer dönemi hakkında düşüncelerini ifade ederek sözlerine devam eden Allardyce; “Ocak ayının sonuna kadar yorulmadan çıkışlar ve inişler üzerinde çalışmak sürecimizin bir parçası. Çalıları dövmenin bir anlamı yok, herkes ne yapmamız gerektiğini biliyor. Bu transfer döneminde oyuncuları hareket ettirmemiz gerekiyor, herkes var. Oyuncuları bu pencereye getirmemiz gerekiyor, herkesi oldukça dikkatli bir şekilde incelemeliyiz. Bize içinde bulunduğumuz konumdan çıkma şansı vermek için Premier Lig’deki herkesten daha fazla oyuncuya ihtiyacımız var. Eminim bizden daha fazla transfere ihtiyaç duyan başka bir ekip yoktur” diye konuştu.

Allardyce: “Oyuncuları hızlı bir şekilde yargılayacağım”

Slaven Bilic’in ayrılışıyla The Hawthorns’a atanan tecrübeli teknik adam, yeni takımıyla henüz galibiyet sevinci yaşayamamasına rağmen Blackpool karşısında da alınan üzücü sonuçtan dolayı hayal kırıklığına uğradığını itiraf etti. Sam Allardyce, “Bizden daha iyi oynamamızı bekliyordum ve iki kez geri düşmemizi beklemiyordum. Olmamız gereken seviyede, özellikle penaltılarla kaybetmemeliydik, biz hiçbir şekilde kaybetmemeliydik. Oyuncuları gördük, ekibin geri kalanı için oyuncuları mümkün olduğunca çabuk bir şekilde yargılayacağım. Ardından kadroyu daha iyi hale getirecek oyuncuları bulmaya çalışmak piyasaya çıkacağız. Bence Charlie Austin’nin QPR’ye gitmesine izin vermemiz doğruydu; böylece mali açıdan da bir ileri merkez bulmak için başka bir kaynak yaratıldı. Önce o bölgeyi sonra diğer bölgeleri incelemeye devam edeceğiz” dedi.

West Brom 17 hafta sonunda topladığı 8 puan ile düşme potasında bulunmaya devam ederken gelecek hafta sonu ise Nuno Espirito Santo yönetiminde iyi oyununu sürdüren Wolves ile karşı karşıya gelecek.

Kaynak: https://www.skysports.com