Allardyce: “Artık daha fazla yenilgiye tahammül edemeyiz!”

West Bromwich Albion patronu Sam Allardyce, takımının geçtiğimiz hafta sonu Manchester United‘a karşı gösterdiği etkili performansı Burnley karşısında da görmek istediğini söyledi.

Hafta sonu oynanacak olan Burnley maçı öncesi basın toplantısında medyanın karşısına geçen Sam Allardyce; geçtiğimiz hafta oynanan futbolu ve Burnley maçını değerlendirdi.

Sözlerine geçtiğimiz hafta oynanan ve 1-1 beraberlikle sonuçlanan Manchester United maçıyla başlayan Allardyce, takımının United karşısında gösterdiği performanstan etkilendiğini vurguladı. Allardyce, “Taraftarlar özensiz ve gereksiz goller yediğimiz konusunda beni uyardı, böyle goller yemememiz konusundaki ihtiyacımızı hatırlattılar. Manchester United’a karşı oynadığımız son maçta hiç özensiz gol yemedik ve bu Burnley maçı öncesi gerçek bir başlangıç ​​noktası. Bruno Fernandes’in golü konusunda yapabileceğimiz çok az şey vardı. Muhtemelen sahada bunu yapabilecek tek oyuncu oydu. Yani baştan sona savunma genel olarak mükemmeldi ve United’ı sessiz bıraktı. Kalemize çok az şut atabildiler. Geçtiğimiz hafta sonu sevinmeliydik çünkü oyunu kazanabilirdik, ancak bundan cesaret almalı ve Burnley’e karşı benzer bir performans sergileyebileceğimize inanmalıyız. Burnley tamamen farklı bir yapıya ve taktik yaklaşıma sahip olacak. Sean Dyche ile yıllarca pratik yaptılar. Gösterdiğimiz performanstan mutlu olmalıyız ve bunu sürdürmek için çaba göstermeliyiz” diye konuştu.

ALLARDYCE ARTIK KAZANMAK İSTİYOR!

Sözlerine Burnley maçı özelinde devam eden ve oynanacak maçın geçtiğimiz haftaya oranla tamamen farklı bir yapıda olacağını vurgulayan Allardyce, Burnley’nin futbol anlayışını ve takım tecrübesine dikkat çekti. Allardyce, “Her Burnley oyuncusu tam olarak ne yapmaları gerektiğini bilecek ve bu da bizim için çok zor bir oyunumuz olacağı anlamına geliyor. Burnley maçını United maçını ele alma şeklimize kıyasla daha farklı bir şekilde ele alacağız. Bunu iyi yaparsak, umarım Manchester United’a karşı bulduğumuz kadar çok şans yaratabiliriz. Artık hepimiz oyuncuları tutarlılık ve performans seviyeleri konusunda zorluyoruz. Taraftarlarla bir hafta bunu yapmanın ve ondan sonraki hafta ya da ondan sonraki haftalarda bunu yapmamanın nasıl bir yararı olmadığı hakkında konuştuğumuzu biliyorsunuz. Önceki maçlarda yaptığımızdan daha fazla oyunu dört gözle beklemeliyiz. Umarım başka bir iyi performans sergileyebiliriz. Puan toplamalıyız ve bu Burnley maçıyla başlamalı. Artık daha fazla yenilgiye tahammül edemeyiz. Gidip üç puanı almaya çalışmalıyız. Bu maç tam olarak kazanılması gereken bir maç” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.wba.co.uk