Alisson olaylı pozisyonu değerlendirdi!

Liverpool’un başarılı kalecisi Alisson, Merseyside derbisinde Jordan Pickford ve Virgil van Dijk arasında yaşanan posizyonu değerlendirdi. Pickford’ın yaptığı müdahaleyi yorumlayan başarılı eldiven, müdahalenin gerekli olmadığını belirtti.

Takım arkadaşı Virgil van Dijk’ın sahalardan uzun bir süre uzak kalmasına neden olan olaylı pozisyonu değerlendiren Alisson; her kalecinin farklı tarzı olduğunu belirtmesine rağmen müdahalenin gereksiz olduğunu vurguladı. Alisson, “Her kalecinin farklı bir oyun ve hareket etme şekli vardır. O anda, yüzde 100 gerekli bir hareket değildi. Böyle bir duruma gittiğimde zihnimde düşünerek bitirmeye gidiyorum çünkü çok yumuşak gidersem rakip gol atabilir. Ama herkesin kendi yolu var. Ben buna katılmıyorum, bunu herkes görebiliyor. Pozisyonun genelinde bu kadar sert bir müdahaleye gerek olmadığını düşünüyorum. Benim açımdan olay bu şekilde gözüküyor. Gereksiz bir an ve hareketti. Virgil’i kaybetmek çok büyük bir problem, bunu inkar edemeyiz. O dünyanın en iyi oyuncularından biri. Onun için hızlı ve mükemmel bir iyileşme istiyorum. Takım olarak oynadığımız şekilde oynamak için ihtiyacımız olan her şeye sahibiz. Virgil’i özleyeceğiz ama bu olay ekibimizin gücünü kanıtlayacak. Virgil ile beş gün önce konuştum, onun için gerçekten zor. Geçen ay yaşadığım sakatlıkla aynı şeyleri hissettim. O güçlü ve akıllı bir adam. Kardeşler gibi onu desteklemek için buradayız” diye konuştu.

Virgil van Dijk’ın kesin dönüş tarihi belirsizliğini korurken Jürgen Klopp, oyuncusu için tarih vermeyi reddettiğini belirtmişti.