Alisson hafta sonu formasına kavuşabilir!

Liverpool patronu Jürgen Klopp, Fulham maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında Brezilyalı kaleci Alisson hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Alman menajer Alisson’un hafta sonu sahalara dönebileceğini duyurdu.

28 Kasım’da oynanan Brighton maçında hamsting sakatlığı yaşayan ve 3 haftadır formasından uzak kalan Alisson için müjdeyi veren Klopp, düzenlenen basın toplantısında sakatlıklar hakkında güncelleme yaptı.

Sözlerine Alisson ile başlayan Klopp, “Alisson bugün antrenman yapacak. Eğer antrenman yaparsa ve her şey yolunda giderse oynayabilir. Onun durumunu inceliyoruz ve sahada olabileceğini düşünüyoruz” dedi. Diğer oyuncuları hakkında da bilgi veren Alman tenik adam, “Oxlade normal eğitimde, o da bir haftadır eğitimin bazı kısımlarını yapıyor. Şu anda ise tam eğitimde ve göreceğiz. Durum muhtemelen onu mümkün olan en kısa sürede dahil etmeyi gerektiriyor, ancak hafta sonu o an mı bilmiyorum. Oxlade için erken olabilir. Acele edemeyiz ve etmeyeceğiz ancak normal takım antrenmanlarında sürekli olursa o zaman tabii ki hemen bir seçenek haline geliyor. Bu iyi, kesinlikle iyi. Kostas Tsimikas’ın durumu henüz bilinmiyor bazı sorunlar olduğu düşünülüyor ve bu maç için şüpheli duruyor. Diogo için de aynı şeyi söylebiliyorum onun da birkaç sorunu vardı fakat o kadar ağır değil” dedi.

Sakatlık bilgilendirmesinin ardından puan tablosundaki zirve yarışını ve yarışın oyuncular üzerindeki etkisine de değinen Klopp, “Fulham‘dayken hiçbir oyuncu Tottenham’ı düşünmeyecek. Durum şöyle, tablonun tepesinde veya tablonun diğer taraflarında hiçbir kimsenin diğerleriyle puan farkı yok. Bunu biliyoruz, çocuklara sürekli söylemek zorunda değilim. Fulham gerçekten iyi futbol oynayan bir takım ve gösterdikleri performansların hepsi sonuçlarla ödüllendirilmedi. Ligde kalma mücadelesi de sıkı bir mücadele, bu yüzden her puan önemli ve her şey için gidecekler. Eğer oynamalarına izin verirseniz oynayacaklar. Dikkatli olmalıyız” ifadelerini kullandı.